13 mahalle futbol turnuvasında buluştu

20 Şubat 2018 Salı, 21:10

ALİ YAZAN ORDU/Ordu Gölköylüler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Top, tarafından bu yıl İkincisi düzenlenen sponsor gelirinin Kanser Hastalarına aktaracağı meslek Şehitleri futbol  turnavası  tüm hızıyla devam ediyor .Gölköy Alanyurt Gençlik spor  ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’  AltınOrdu Şirinevler Mahallesi’ndeki bir halı sahada düzenlenen turnuvanın Yarı Finaline muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Alanyurt Gençlik spor teknik direktörü Yılmaz Dalgıç , şunları söyledi: “Ana amacı toplumsal birlikteliği ve kaynaşmayı sağlamaktır. Bu tür etkinliklerle gençlerimizi spora özendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Katılan takımlara başarılar diler ve karşılaşmaların dostluk, centilmenlik içinde geçmesini temenni ederim.”Dalgıç geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz mahalleler arası futbol turnuvasının bu yıl 2.’sini düzenlediklerini ifade ederken “Bu turnuvayı geleneksel hale getirerek mahalleler arasında birlik beraberliği güçlendirmek istiyoruz. Alanyurt genlik spor olarak bizler birçok çalışmayı yürütürken özellikle gençlerimize yönelik olarak düzenlediğimiz faaliyetlere özel bir önem veriyoruz.

“SPOR, DOSTLUK VE KARDEŞLİKTİR”
Dalgıç sporun sağlıklı yaşama olan katkısının yanı sıra birlik ve beraberlik ile kardeşlik duygularının artmasına neden olduğunu belirtirken “Bu yıl da turnuvaya katılan takımlarımızın yine centilmence mücadele ederek sporun güzelliklerini ve heyecanını yaşatacaklarından şüphem yok. Geçtiğimiz yıl takım sayısı 8 iken bu yıl daha fazla mahallemiz katıldı ve 13 oldu. Bu da mahallelerimizin spora olan ilgisini gösteriyor. Turnuva sonunda da kazanan takımımıza sürpriz hediyelerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Dalgıç Gençliğimiz bizim geleceğimiz ve geleceğimizin zihinsel ve fiziki anlamda sağlıklı yetişmesi için yerel yönetimler olarak gereğini yapmaya çalışıyoruz. Mahalle muhtar’ına ve turnuvayı organize eden Ordu Gölköylüler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Top,a ve tüm işAdamlarımıza ve emeği gecenlere teşekkür etti.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika