2019’UN BAŞKANLARINI ORDU BELİRLEYECEK

04 Ekim 2018 Perşembe, 21:38

Ordu Yeni Dönem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Talip Kocakoç, Tv52’de katıldığı “Yeni Gün” programında Efe Şebcioğlu’nun sorularını yanıtladı. 2019 Yerel seçimlerine gidilen sürecin de gündeme alındığı programda siyasetin yereli ve genel profili konuşuldu.

Siyasi partiler yerel seçimler için titiz bir çalışma süreci başlattı ve aday olacak isimler için öne koyulan şartlar dahilinde aday belirleme süreci başladı. Ak Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin aday belirleme aşamasındaki kilit isimlerinin Ordulu olması dikkat çekti. “Yeni Gün” programına konuk olan Gazeteci Talip Kocakoç, bu durumu “ Türkiye’nin başkenti nasıl Ankara ise, bu seçim süreci gösteriyor ki siyasetin başkenti de Ordu olacak” şeklinde yorumladı. Kocakoç, katıldığı programda şu ifadeleri kullandı:

“Tüm siyasi partilerin ortak hedefi, alabilecekleri en fazla şehir en fazla ilçe belediye başkanlığını almak. Numan Bey’in sözlerine ve adaylar için belirlenen kriterlere geliyor konu. Adaylar artık sırtını lidere yaslamadan yoluna devam etmek zorunda. Öte yandan aday belirlenirken Ak Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin belediye başkanı adaylarını belirleyecek olan kilit isimleri, yerel idarelerden sorumlu genel başkan yardımcıları Ordulu. Yani ülke genelindeki tüm şehirlerin belediye başkan adayları Ordulu isimlerin kaleminden geçecek. Bu da demek oluyor ki; nasıl ki Ankara Türkiye’nin başkenti, Ordu da bu ülkede siyasetin başkenti olacak.” İşte Ordu’yu 2019 yerel seçimlerinde siyasetin kilit noktası yapacak isimler:

• Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ / Ak parti Genel Başkan Vekili • İsmail Faruk AKSU / MHP Genel Başkan Yard.,İstanbul Milletvekili • Seyit TORUN / CHP Genel Başkan Yard., Ordu Milletvekili • Musavat DERVİŞOĞLU / İYİ Parti Genel Başkan Yard., İzmir Milletvekili İşte bu isimler bulundukları siyasi partilerin önemli kademelerinde olan ve 2019 yerel seçimlerinde aday listelerine son şekli verecek kişiler. Partiler bu isimlerden gelen değerlendirmeleri dikkate alarak seçim haritasını çizecek. Dolaysıyla bu isimlerin Ordulu olması, Türkiye siyasetinin, belediye başkan adaylarının Ordulu isimlerin kaleminden listeye alınacağının göstergesi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika