21 yaşındaki Komando Çavuş Emrah Aktaş, ölümünün 8. yılında mezarı başında anıldı

08 Mayıs 2018 Salı, 20:55

Ali Yazan / Ordu Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde, 8 Mayıs 2010’da mayın patlaması sonucu şehit düşen 21 yaşındaki Komando Çavuş Emrah Aktaş, ölümünün 8. yılında Ailesine Ziyaret Gerçekleştirdiler.

 

Şehit düşen Komando Çavuş Emrah Aktaş’ın Ordu’nun Ulubey ilçesi Ören Mahallesi’nde Bulunan Ailesini Ziyaret Eden Ordu İyi Parti Milletvekil Aday Adayı Çiğdem Çelenk Karakaya,Şehit Ailesinin Acısını Paylaşarak Her Zaman Yanlarında Olacaklarını İfade Ettiler.

 

 

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ordu İyi Parti Milletvekil Aday Adayı Çiğdem Çelenk Karakaya, şunları söyledi:”Ordu İyi Parti olarak, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde, 8 Mayıs 2010’da mayın patlaması sonucu şehit düşen 21 yaşındaki Komando Çavuş Emrah Aktaş,kardeşimizin ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Özellikle şehit annemizin bu zor ve acılı günlerinde yanında olarak destek vermek istedik. Şehit ailemizin çok zor bir acı yaşadığını hepimiz biliyoruz.

 

Amacımız bu acılarını bir nebze olsun paylaşabilmekti. Bundan dolayı da çok mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. İl yönetimimiz, ilçelerimizden birçok arkadaşımız bu ziyaretimize iştirak etti. Şehit ailemizin vakarlı duruşu ziyaret sırasında hepimizi duygulandırdı. Oğullarının vatan için, bizler için şehitlik mertebesine ulaştığını çok iyi biliyorlar. Acıları ne kadar büyük olursa olsun özellikle şehit babası Sami Aktaş’ın dik duruşu bizleri çok etkiledi.

Bu vatanın şehit kanları üzerinde yükseldiğini çok iyi biliyoruz. Bu inançlı insanlarımız olduğu sürece hain terör asla amacına ulaşamayacak. İnşallah Cenab-ı Allah bir daha bizlere böylesi acılar göstermez ve şehidimizin şefaatine de nail olmamızı sağlar” dedi. Çiğdem Çelenk Karakaya,Şehit Evini ziyaret etti ve burada ziyaretçi defterini imzaladı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde, 8 Mayıs 2010’da mayın patlaması sonucu şehit düşen 21 yaşındaki Komando Çavuş Emrah Aktaş, ölümünün 8. yılında anıldı. şehit annesi Hatice Aktaş, 2010 yılında şehit düşen oğlunun eşyalarını “şehit müze evi” adını verdiği iki katlı binada sergiliyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde 8 Mayıs 2010’da mayın patlaması sonucu şehit düşen Komando Çavuş Emrah Aktaş’ın şehit annesi Hatice Aktaş, Ordu’nun Ulubey ilçesi Ören Mahallesi’nde oğlunun mezarı yanına iki katlı bina yaptı. Aile mezarlığı olan ve evine yürüme mesafesinde bulunan arazisinde, yaklaşık 45 metrekarelik alana kurduğu binanın alt katını ibadethane olarak değerlendiren Aktaş, üst katını ise oğlunun eşyalarının yer aldığı müze haline getirdi.

Ordulu şehit annesi Hatice Aktaş, 2010 yılında şehit düşen oğlunun eşyalarını “şehit müze evi” adını verdiği iki katlı binada sergiliyor. Anne Aktaş, her gün odada saatlerce oturup oğlundan kalan eşyalarını öpüp kokluyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika