AltınOrdu İyi Parti 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği düzenledi

08 Mart 2018 Perşembe, 14:56

İYİ Parti Altınordu İlçe Teşkilatı ve il Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün bir etkinlik gerçekleştirdi. İYİ Parti Altınordu İlçe Başkan Yardımcısı Çiğdem Çelenk Karakaya, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bizim partimiz bir kadın hareketi.

Genel Başkan Meral Akşener, bunun her zaman böyle olmasını istedi. Kadınlar her zaman bizim için önemli olduğundan 8 Mart’ın bizim için çok ayrı bir önemi vardır.

Kadınlar her zaman bizim için önemli” dedi. emeğin, sevginin, saygının ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. il ve İlçe Teşkilatımızda, partimiz kadınları olarak düzenlediğimiz günün anlam ve önemini konuşacağımız, kucaklaşacağımız ve sohbet edeceğimiz bir organizasyon gerçekleştirdik.

“ Biz kadınların mücadelesini bir hak mücadelesi olarak görüyoruz.” Kadınlar, bizim hem toplumun hem ailenin temelidir. Kadın; bir anne bir eş bir evlat olarak toplumu dönüştüren ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutlu ise ülkede mutludur.

Büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk de bu konuda; “Kahraman Türk Kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.

”demekle ne güzel söylemiştir. Türk kadının toplumda hak ettiği yeri alması, gelişmiş ülkelerin kadınlarıyla aynı hak ve özgürlüklere ulaşıp bunları özgürce kullanabilmesi dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlu olsun! Hepinizi saygıyla selamlıyorum”dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika