ATATÜRK ANITINA CELENK KOYMA TÖRENİ

26 Şubat 2018 Pazartesi, 20:40

22 Şubat – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında, ilimizde ve ülke genelinde Vergi Haftası Kutlanmaktadır. Bu yıl “29. Vergi Haftası” kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Anıtta yapılan çelenk sunma törenine; Ordu Defterdarı Kemalettin Işık, Oda Başkanı Bahadır Baş Vergi Dairesi Müdürleri, Daire çalışanları 26 Şubat Pazartesi Günü Saat 09:00’da Ordu Defterdarlığı’nın Düzenlendiği Atatürk Anıtına Çelenk Koyma Törenine Katıldılar.

ORDU SMMM ODA ZİYARETİ

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ilk gün kurum ziyaretlerini sürdüren Ordu Defterdarı Kemalettin IŞIK, Defterdar Yardımcısı Mustafa Yılmaz ŞİMŞEK ve yetkililer Pazartesi günü 15:00’de Ordu SMMM Odasını ziyaret ettiler.Ziyaretçileri, Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel ve meslek mensupları karşıladılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanı Bahadır BAŞ: ‘‘Vergi Haftasında sizleri Odamızda ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Ordu Defterdarlığı’nın başarılı ve farkındalık yaratan çalışmalarını bir paydaş olarak takip ediyoruz. Bu sene 29. Kutlanan Vergi Haftasının toplumda vergi ödevini insanlara iyi anlatması gerekiyor. Ulu Önder Atatürk’ün vergi ile ilgili söylemiş olduğu ‘‘Vergi’nin toplanması için çalışmalarda yorulmamak gerekiyor.’’ Diye güzelde bir sözü var. Bu anlamda verginin en önemli ihtiyaçlardan birisi ekonominin güçlü olması lazım, verginin toplanmasında herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi lazımdır. Bu vesile ile 29. Vergi Haftanızın ülkemize ve mesleğimize hayırlara vesile olmasını dilerim.’’ dedi.

Vergi Haftasındaki amacımız bir şenlik bir eğlence nispetinde bir kutlama değil, vergi bilincini topluma yaymak, vergiyi gönüllük esasına dayalı olarak tahsil etmenin şuurunu bilincini oluşturmak için bu faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.Ordu Defterdarı Kemalettin IŞIK ise; ‘‘Her yıl Şubat ayının son haftası ve Mart ayının ilk haftası kutlanmakta olan Vergi Haftamız artık geleneksel olarak tüm Türkiye’de aynı tarih ve aynı programlar çerçevesinde kutlanmaktadır. Bu senede 29. Kutladığımız Vergi Haftası için Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasını meslektaşlarımızı ziyaret etmek, birlikte olmak için buradayız. Vergi Haftasındaki amacımız bir şenlik bir eğlence nispetinde bir kutlama değil, vergi bilincini topluma yaymak, vergiyi gönüllük esasına dayalı olarak tahsil etmenin şuurunu bilincini oluşturmak için bu faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.’’ dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika