AYYAR HAMZA ADLI TİYATRO OYUNU SEYİRCİDEN TAM NOT ALDI

09 Kasım 2016 Çarşamba, 02:45

Ordu Büyük Şehir Belediye Karadeniz Tiyatrosu ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.‘Ayyar Hamza’ adlı 2 perdelik komedi oyunu, Ordu Belediye Karadeniz . Tiyatrosu izleyicilerle buluştu.Geleneksel Türk tiyatrosunun temel taşlarından olan ve orta oyununun en beğenilen örnekleri arasında gösterilen ’Ayyar Hamza’ izleyenler tarafından beğenildi. Oyunda, oğullarını kendi istedikleri kızlarla evlendirmek isteyen iki baba ve sevdiği kızlarla evlenmek için babalarına oyun oynayan iki kişinin yaşadıkları ele alınıyor.

img_0735

Muhterem Efendi ve Zuhuri Efendi, zenginliklerine zenginlik katmak için oğullarını kendi istedikleri kızlarla evlendirmeye çalışır. Fakat oğulları Sena Bey ve Nimet Bey, sevdikleri kızlarla evlenmek istedikleri için Hamza ve Yaver’in de yardımıyla babalarına oyun oynar. Evlenmek istedikleri de Muhterem Efendi ve Zuhuri Efendi’nin küçük yaşlarda izlerini kaybettikleri kızlarıdır.

img_0719SEYİRCİDEN TAM NOT ALDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ufuk Ersoy,Ordu Büyük Şehir Belediye Karadeniz . Tiyatrosu olarak ali beyin yazmış olduğu Ayyar hamza atlı oyunumuzu sanat severlere sergilemeye başladık.Geneleksel Türk Tiyatrosunun örneklerinden biridir Ayyar Hamza, Ordu ve ilçelerine hizmet veriyoruz.Bir oyun sahneye koyulurken mutlaka ilçelerimizdeki seyircileri düşünmek zorundayız uygun bir oyun koymak zorundayız.

img_0668

Bir haftadır oynuyoruz bu oyunumuzu salonumuz tıklım tıklım dolu bu ayın sonuna kadar tiyatromuzda yer yok seyircimizin büyük ilgi dağı var Ordu ve ilçeler Ayyar Hamza’yı sevdiler bizlerde bu konuda oyun oynamaya çalışıyoruz özellikle ilçelerimizde çocuk oyunlarımızla birlikte yetişkin oyununu birlikte oynuyarak sanat sevenlere ulaşmıya çalışıyoruz.

img_0627Amacımız ordu’da ve ilçelerde tiyatro izlemesi kalmasın tiyatro izlesin tiyatromuza bir tirilyon civarında harcama yapıldı.Seyircilerimiz daha konfor daha güzel Çağdaş ve modem ortamlarda tiyatro izleye biliyor.Biz hedefimiz bu yıl 30 bin seyirci biz bu konuda ekibime güveniyorum dedi.

14956456_1240573389334984_238284412659739653_nOrdulu olan Oktay Gözpınar Antalya Devlet Tiyatrosu oyuncusu orduya gelerek arkadaşlarını ziyarete bulundu. Ordu Büyük Şehir Belediye Karadeniz Tiyatrosu ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyunu izledi.Ve Beyniyle izledim sahne çok kalabalık insanlar alışmış orduda tiyatroya söyleyecek bir şey bulamıyorum dedi.

img_0647

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika