Balkanlıoğlu Nöbet Tutan Güvenlik Personellerine Moral Ziyaretinde Bulundu

13 Aralık 2016 Salı, 13:26

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İstanbul/Beşiktaş’ta 10 Aralık 2016 Cumartesi günü gerçekleşen menfur terör saldırısında şehit düşen polislerin Ordu’da görev yapan meslektaşlarına moral ziyaretinde bulundu.Ordu’nun Altınordu ilçesinin Güzelyalı, Cumhuriyet ve Şirinevler mahallesinde bulunan kontrol noktalarında görev yapan polis ve jandarma görevlilerini gece saat 13.30 dolaylarında ziyaret eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, yol kontrolü yapan polis ve jandarma görevlilerine baklava ikram ederek, moral desteğinde bulundu.

img_1313Güvenlik açısından yol kontrollerinin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Terör örgütü mensupları sınırlarımızın ötesinden gelip, ülkemizin herhangi bir şehrinde bombalı eylem yapabiliyorlar. Elim olaylara sebep olabiliyorlar. Bunların önlenebilmesi için çok dikkatli ve uyanık olmalıyız. Bu sebeple yol kontrolleri çok önemli. Yol kontrolü yapan güvenlik görevlilerimiz çok dikkatli, uyanık ve sezgileri iyi olmalı. Şüpheli araç ve kişileri tespit edebilmeliler. Bu konuda hep birlikte gayret ve çaba göstermeliyiz. Bu pisliklere, hainlere, eli kanlı katillere fırsat vermemeliyiz” dedi.

img_1308Yol kontrolü yapan güvenlik görevlilerinin yaptıkları işin son derece önemli olduğunu kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Bizlerin, malı, canı, ırzı, namusu sizlere emanet. Sizler bu kontrol noktalarında çok önemli görevler yapıyorsunuz. Herkes bu saatte sıcak yatağında yatarken, sizler bu soğukta burada nöbet tutuyorsunuz. Güvenliğimiz için kontroller yapıyorsunuz. Bu vatan için bunlar gerekli.

img_1283Menfur bir saldırı sonucu bir çok polisimiz, vatandaşımız şehit oldu. Milletçe acıya gark olduk. Bu gece denetleme amacından ziyade, sizlere moral ve motivasyon verebilmek için ziyarette bulunduk. Sizler böyle nöbet tuttuğunuz sürece bütün Ordu rahat uyuyacak. Türkiye rahat uyuyacak. Allah yardımcınız olsun. Allah sizleri muvaffak etsin” diye konuştu.Yol kontrol noktalarında görev yapan polis ve jandarma görevlilerine kendi elleriyle baklava ikram eden Vali Balkanlıoğlu, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika