BARIŞ CANDAN İYİ PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU

30 Nisan 2018 Pazartesi, 13:41

24 Haziran’ da yapılacak erken seçimle ilgili seçime katılacak siyasi partilerde yoğun bir çalışma temposu sürerken Ordu İYİ Parti’ de milletvekili olmak isteyenlerin başvuruları devam ediyor.
Ordu’ nun genç işadamlarından İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Barış Candan’ da partideki görevinden istifa ederek milletvekili aday dayı olacağını açıkladı.
İyi derecede ingilizce bilen Barış Candan Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu. İYİ Parti den milletvekili aday adayı olan Barış Candan adaylığı ile ilgili şunları söyledi:
” Siyasete lise yıllarında başladım.Çok şükürki Yüce Rabbim bana 25 yaşında ülkeme hizmet etme noktasında aday adayı olmayı nasip etti.

Ordumuzun şimdilik en genç milletvekili aday adayı benim.
Ülkemizde seçmen ve seçilme yaşının 18 yaşa indirilmesi gençlerin yönetime katılması anlamında sevindirici olmakla birlikte bunun uygulamada da olması gerekir. Türk siyasi yaşamına yeni katılan partimizde gençlere ve kadınlara özel bir ilgi gösteriliyor. Bu durum biz gençler için olumlu ve sevindiricidir.” dedi
İYİ Parti Ordu Milletvekili aday adayı Barış Candan ülkemizde halkımız ekonomik sıkıntılarla başbaşa bırakıldığını, bu sıkıntılardan gençliğin çok daha fazla etkilendiğini de ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:
” Gençlerimiz sıkıntılı. Gençlerimiz bunalımda. En büyük sorun ünüversite gençliğinde. Binbir güçlükle üniversite okuyorlar mezun olduklarında iş bulamıyorlar. Üniversiteli gençlerimiz ya marketlerde tezgahtar, ya pazarcı, ya uzman çavuş, ya uzman er oluyorlar. Şüphesiz ki bu iş kolları da saygın meslekler. Ancak gençlerimiz uzmanlık alanlarında istihdam edilmeli.
Bu geçlerimiz adına acı bir sonuç.
İYİ Parti iktidarında inşallah bu durum düzelecek. Halkımız fakirlikle, yoksullukla dizayn edilmeyecek. Gençlerimiz mutlu olacak.” dedi
Barış Candan açıklamasın son bölümünde unutulmasın ki Türkiye Cumhuriyeti’ ni büyük liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençlere emanet etmiştir diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika