Başarılı Boksörlerden İl Müdürü Genç’e Ziyaret

29 Ocak 2018 Pazartesi, 13:46

Türkiye Boks federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve 21 – 27 Ocak 2018 tarihlerinde Nevşehir’ de yapılan Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonasında Ordu’ yu başarı ile temsil edip 46 kg’ da Türkiye Şampiyonu olan olan Gamze Soğuksu 70 kg’da Türkiye ikincisi olan İlayda Sıla Yurttutan, Türkiye üçüncüsü olan 52 kg Sümeyye Ergin, 75 kg Rabiya Konaş ve 75 kg Nurcan Kır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’ i makamında ziyaret etti.

İl Müdürü Mustafa Genç kabulde “ Şampiyonları ağırlamaktan memnun olduğunu, sporcularımızın başarıdan başarıya koşması bizleri mutlu ediyor. Her şampiyonadan sporcularımızın başarı ile dönmesi Ordu’da spor adına bir şeylerin değiştiğinin göstergesidir.

Alt yapıdan yetişen sporcu sayısını artırmak bu başarıların en önemli nedenlerinden biridir. Özellikle antrenörlerimizin özveri ile çalışması bundan sonra başarılarımızı daha da artıracaktır.

Sporcularımızın başarıya ulaşmasının en büyük yardımcıları şüphesiz antrenörlerdir. Gençlik ve Spor bakanlığımızın destekleri ile sporcularımıza güzel imkan ve olanaklar sunmaya devam edeceğiz, yeter ki onların hedefleri büyük olsun.

Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile Olimpiyat oyunlarında ülkemizi başarı ile temsil edecek gençler yetiştirmek zorundayız.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile 2017 yılında Ordu ilimizdeki sporcuların ve Spor kulüplerinin yarışmalara katılabilmeleri 1 milyon beş yüz bin TL harcama yaptık.

2018 yılında da bu destek artarak devam edecek” dedi.İl Müdürü Mustafa GENÇ kabulde başarılı Sporcuları tebrik ederek Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika