Beş Dakika Daha Kalsaydı Heyelan Altında Kalıçaktı

02 Ağustos 2018 Perşembe, 23:08

Ordu’nun Gölköy İlçesinde şiddetli yağışın etkisiyle Çetilli Müezzinoğlu Mahallesi yolunda heyelan meydana geldi.Uzun yıllardır hayali kurulan, Müezzinoğlu Mahallesi 8 haneye hitap edecek yol için Belediye Başkanı Ali Kemal Mert’in talimatı ile ilk kepçe vuruldu. Başlatılan çalışmada yaklaşık 350 metre uzunluğunda yol açıldı.Mahalle sakinleri de gelen hizmetin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, emek verenleri kutladı.

Yol sorunlarını çözüme kavuşturan başta Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert,Çetilli köyü Soyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernegi, Başkanı Sebahattin Akarsu, olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini söyleyen mahalleliler, hizmetlerin devamının geleceğinden şüphe duymadıklarını belirtti.Son zamanlarda yağan aşırı yağışlar sonrası gündüz saatlerinde büyük Heyelan gündüz saat 09.30 sıralarında Müezzinoğlu Mahallesi yol üzerinde meydana geldi.

Mahalle sakinlerinden Şaban Akarsu, Sabah yol kenarındaki su kuyusundaki pislikleri temizledi Beş dakika sonra ayrıldıgında kaya parçaları beraberinde toprağı ve ağaçları köklerinden çıkarak yola aktı. Akarsu mahalle sakinleriyle beraber çalışarak yolu açtık, Eger beş dakika daha kalsaydım bu kaya ve agaç altında ölücektik Allah’ım bizleri korudu dedi.

Kaynak : Fotoğraf Erol Çelik.
Haber :Ali Yazan.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika