Dervişoğlu, Ordu’daki bir otelde partisinin Altınordu İlçesi 1. Olağan kongresine katıldı

11 Şubat 2018 Pazar, 17:41

Ali Yazan Ordu /İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, “(Bahçeli’nin Afrin açıklaması) Şimdi bir de ‘gerekirse Afrin’e de gider, bu canı seve seve feda edeceğim’ diyor. Mübarek sen o koltuktan kalkıp eve gitmeyi zor beceriyorsunuz, Afrin’e nasıl gideceksin. Azıcık elini vicdanına koy.” dedi.

Dervişoğlu, Ordu’daki bir otelde partisinin Altınordu İlçesi 1. Olağan kongresine katıldı.Kongrede konuşan Dervişoğlu, Afrin’de şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi. İYİ Parti olarak bir yolculuk başlattıklarını ifade eden Dervişoğlu, “Bu yolculukta Cenabı Allah, bize sayın genel başkanımızın yanında olmayı nasip etti.

Ama bu zamana kadar neyi gerçekleştirdiysek Allah yukarıda şahittir, hep sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Sizlerin gücü, cesareti ve desteği olmasaydı bir adım dahi atmaya muvaffak olamazdık.” diye konuştu. Türkiye’nin muhalefetin de görevlerini yapmaması nedeniyle köşeye sıkıştırıldığını ve ülkede sistem değişikliklerinin yapıldığını ileri süren Dervişoğlu, bu nedenle İYİ Parti’nin kurulduğunu aktardı.

Türkiye’nin 15-16 yıldan beri aynı iktidar tarafından yönetildiğine işaret eden Dervişoğlu, “Ancak maalesef Türkiye’de önemli müesseseler sistem değişikliklerine bağlı olarak, yasa değişikliklerine bağlı olarak ve anayasal değişikliklerine bağlı olarak yazboz tahtasına döndürülmüş ve dış politikası itibarsızlaştırılmış.

Ama kimse bu ülke nereye gidiyor diye sormuyor. Bunu tek soran ise İYİ Partililer.” şeklinde konuştu. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin Suriye ile ilgili politikalarının elbette arkasında olduklarının altını çizen Dervişoğlu, “Çünkü biz milli bir hareketiz. Ama takvim yaprakları geriye sarıldığında o eşkiyaların orada ordu olmasının zeminini kim oluşturdu.

Devletin kulağını sağır, gözünü kör hale kim getirdi. Bunlar çok boyutlu düşünülmesi gereken bir mesele.” açıklamasında bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bazı açıklamalarına atıfta bulunan Dervişoğlu, “Kendisine bu güne kadar fazla cevap vermedim.

Ama anladım ki artık zaruret oldu. Şimdi bir de ‘gerekirse Afrin’e de gider, bu canı seve seve feda edeceğim’ diyor. Mübarek sen o koltuktan kalkıp eve gitmeyi zor beceriyorsunuz, Afrin’e nasıl gideceksin. Azıcık elini vicdanına koy.” değerlendirmesinde bulundu.

Dervişoğlu, İYİ Parti’nin seçimlere katılmasının önünde hiçbir engel olmadığını, seçime gitmek için ilçe kongrelerini hızla tamamladıklarını sözlerine ekledi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika