ENES ÖDÜLÜ HAK ETTİ

08 Mayıs 2017 Pazartesi, 11:20

İl Müdürü Mustafa Genç, Romanya da yapılan Okul Sporları Dünya Satranç Şampiyonasında 13 yaş genel klasmanda Dünya Şampiyonu olan Enes Tanrıverdi’yi başarılarından dolayı ödüllendirdi.

Özel Altaş Koleji Genel Müdürü Selman Altaş beraberinde Okul Müdiresi Ferahnaz Kalyoncu ve Dünya şampiyonu Enes Tanrıverdi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i makamında ziyaret etti.Ziyarette İl Müdürü Genç, Romanya da 41 Ülkeden 576 öğrencinin katılımı ile yapılan Okul Sporları Dünya Satranç Şampiyonasında 13 yaş genel klasmanda Dünya Şampiyonu olan Enes Tanrıverdi’yi başarılardan dolayı ödüllendirdi.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara da düzenlenen uyuşturucu ve madde bağımlılığı çalıştayına Genel Müdürlüğümüzü temsilen katıldığım için Dünya şampiyonu sporcumuzu kucaklamak bugüne nasip oldu diyen İl Müdürü Mustafa Genç” Sporcumuz Enes Tanrıverdi’ye bize bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyorum.

Ayrıca sporda başarılı öğrencilere okullarında şans verdikleri için Altaş Koleji yönetimini de kutluyorum. Çünkü eğitim ve spor birlikte yürümese olmuyor. Bununda en büyük destekçilerinin okullar olması gerekiyor. Okullarımız bu şekilde spora destek verdikçe sporda olan başarılarımızda kat ve kat artıyor. Sporcumuz Enes de bunun işaretini geçen sene Türkiye şampiyonu olarak vermişti. Bu senede zirveye taşıyarak Dünya şampiyonu olarak taçlandırmış oldu. Dünya şampiyonluğu kolay kazanılacak bir başarı değildir. Önceki yıllarda böyle bir başarı yoktu. Enes’le birlikte Türkiye iki tane dünya şampiyonluğu kazandı. Bu bizleri oldukça memnun etti çünkü Ordu’da sporun artık geniş kitlelere ulaşmasını ve spor kültürünün yayılmasını istiyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız maddi ve manevi büyük destekler veriyor. Salonlarımız 7/24 gençlerimizin hizmetinde dolayısıyla bu salonlarımız dolu olmaz boş olur ise hiçbir değeri kalmıyor. Sporcumuz Enes gibi gençlerimizi spor salonlarımıza bekliyoruz. Özellikle okullarımızdan sporcu kardeşlerimizden desteklerini esirgememelerini istiyoruz” dedi.

Dünya şampiyonu olmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Enes Tanrıverdi” İlk başta böyle bir karşılama beklemiyordum. Bu şekilde karşılanmak beni çok etkiledi, çok mutlu oldum. Dünya şampiyonu olmak çok güzel bir duygu, tabi bunun yanında çalışma, emek ve yetenek olmasaydı böyle bir başarı elde edemezdim. Arkadaşlarıma kesinlikle satranç sporuna başlamalarını tavsiye ediyorum. Zeka gelişimi, konsantre, dikkat ve sabır için çok önemli bir spor. Cep telefonu ve bilgisayarla çok fazla zaman harcamalarını tavsiye etmem, zaman kaybı oluyor. Herkese satranç sporunu severek küçük yaşta başlamalarını tavsiye ediyorum” diye söyledi.Ziyarette ayrıca İl Müdürü Genç, Dünya şampiyonu Enes Tanrıverdi ile satranç maçı yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika