Eski Dershane Binası Kamu Hizmetinde Kullanılacak

01 Aralık 2016 Perşembe, 14:07

Vali İrfan Balkanlıoğlu, fiziki mekan ihtiyacı bulunan kamu kurumlarının bu sorununu gidermek üzere incelemelerde bulundu. Vali İrfan Balkanlıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde özel bir dershane binası olarak kullanılan ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle devletin mülkiyetine geçen ve Altınordu Halk Eğitimi Merkezi binası olarak hizmet veren binada incelemelerde bulundu.Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Ordu Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Altınordu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zeki Özkan ile birlikte Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesindeki binayı gezen Vali İrfan Balkanlıoğlu, binanın durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

thumbnail_su3b7063Ordu’da hizmet veren bazı kamu kurumlarının fiziki mekan yetersizlikleri olduğunu, bunun içinde yer arayışında olduklarını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yıkılarak yerine yenisinin yapımına başlanması, bazı il müdürlüklerimizin Altınordu ilçe teşkilatlarının kurulması, mevcut Hükümet Konağımızda sıkışık vaziyette hizmet görmeye çalışan İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile İl Ticaret Müdürlüğü’nün fiziki mekan ihtiyaçları bulunmaktadır. Yeni Hükümet Konağımızın yapımına başlandı. Hükümet Konağımızın yapımı tamamlanınca bir kamu kampüsü haline gelecek.

thumbnail_su3b7067Çoğu kamu kurumları tek çatı altında bir arada olacaklar. Ancak, oluşan sıkışıklığı giderebilmek amacıyla geçici olarak bazı binaları kullanmak durumundayız. Daha önce özel bir dershane olarak kullanılan fakat 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle devletin mülkiyetine geçen bazı binalar oldu. Bu binaların bir kısmını eğitim kurumlarımıza tahsis ettik. Bir kısmını da fiziki mekan sıkıntısı yaşayan kamu kurumlarımıza tahsis ediyoruz.

thumbnail_su3b7071Bugün incelemede bulunduğumuz bina, fiziki mekan olarak epey büyük bir alana sahip. Bu binayı Altınordu Halk Eğitimi Merkezimiz ile birlikte boş bulunan alanlarını diğer kamu kurumlarımızın ihtiyacı için değerlendirmek istiyoruz. Bu amaçla da bugün burada bir incelemede bulunduk. Yapacağımız değerlendirme sonucu bazı kamu kurumlarımızın bu binada geçici olarak hizmet vermesini sağlayabiliriz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika