Gazeteci haber yaparken kayalıklardan düştü

04 Eylül 2018 Salı, 06:39

ALİ YAZAN ULUBEY /ORDU DHA/Ordu’nun Ulubey ilçesi Ohtamış Şelalesine haber yapmak için giden gazeteci Ahmet Bayrak çekim anında ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek kayalıkların üzerinden düştü.

Sağ bileği kırılan göğsünden darbe alarak ağır yaralanan Ahmet Bayrak , mahsur kaldığı yerden 112 ekipleri ve mahalle sakinleri tarafından kurtarıldı.

Olay yerine AFAD ekipleri de geldi.
Bayrak,sedye üzerinde olay yerinden ambulansa kadar 500 metre kayalıklar ve fındık bahçelerindeki dik yamaçlardan geçilerek ulaştırıldı.

Olay, hafta sonu Ulubey ilçesindeki Ohtamış Şelalesi’nde meydana geldi.
112 Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Bayrak ambulansla Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.


Gazeteci Ahmet Bayrak DHA muhabirine yaptığı açıklamada Ordu yöresindeki şelalelerin son yıllarda çok ciddi rağbet gördüğüne işaret ederek, Ulubey ilçesindeki Ohtamış Şelalesi’nin de bunların başında geldiğini dile getirdi.

Ahmet Bayrak, Ordu genelinde 50’nin üzerinde şelale bulunduğuna dikkat çekerek, “Serinliğin yaşandığı güzel mekanların başında gelen şelaleler, yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen yerler oldu.

Birçok turist fırsat buldukça şelalelere giderek yüzme ve piknik yapmanın tadını çıkarıyor.” dedi.
Ordu merkezine 38 kilometre uzaklıkta olan şelalenin yüksekliğinin ise 30 metre olduğunu belirten Ahmet Bayrak,”Ben aynı zamanda 13 yıldır Ohtamış Şelalesi Derneğinin başkanlık görevini yürütmekteyim.Bu dernek Türkiye’de şelaleyi tanıtmak için kurulan ilk ve tek dernektir.

Ne yazık ki Ohtamış Şelalesinde bir takım sorunlar üzerinden yıllar geçmesine rağmen çözüme ulaştırılamadı.Bu sorunların başında çevre düzenlemesi ,yol, otopark, gibi sorunlar geliyor.Ulubey Belediyesi yaptığımız bütün uyarılara rağmen şelaleye kadar yol indirdi.Yol açıldıktan sonra iki ayrı alanda meydana gelen göçük nedeniyle şelaleye iniş yolu tamamen kapandı.

Yaklaşık yedi aydır şelaleyi görmek için gelen yerli ve yabancı turistler şelaleye inerken büyük güçlük çekiyor. Ben de gelen şikayetler üzerine konuyu haberleştirmek üzere şelaleye gitmiştim.Şelalenin alt kısmında bulunan kayalıklarda çekim yaparken talihsiz bir kaza yaşadım.Şu an sağ elim kırık ancak sağlık durumum iyiye gidiyor.

Tedavim biter bitmez şelalemiz için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika