GENÇ, SPORCULARA BAŞARININ SIRRINI ANLATTI

09 Kasım 2018 Cuma, 14:54

İlçe ziyaretlerine dur durak bilmeden devam eden ve gittiği ilçelerde sporda başarılı olmanın yolunu anlatan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç sporcunun yanında olmaya devam ediyor.


Ordu’da ulaşılmadık sporcu ve spor alanı bırakmamaya özen göstererek tüm sporcularla tek tek ilgilenen Mustafa Genç dün Fatsa ve Ünye’deydi.
Fatsa ve Ünye deki spor salonlarını gezerek antrenman yapan sporcuları takip eden Spor İl Müdürü antrenman yapan gençlere sporun öneminden bahsetti.


1994 Gençler Dünya Boks Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırarak büyük bir gurura imza atan ve bu başarının yollarını gençlere göstermeye çalışan Mustafa Genç sporculara yaptığı açıklamada: “hangi branşta mücadele ederseniz edin başarıya ulaşmanın tek yolu çok çalışmaktır. Çalıştığınız zaman azmin önünde hiçbir şey duramaz.

Ama bu başarıyı bir de eğitimle taçlandırmanız gerekmekte çünkü ileride belli bir yere gelebilmeniz için üniversite bitirmiş olmanız gerekiyor bu yüzden eğitim çok önemli. Spora devam etmek ve başarıya ulaşmak istiyorsanız eğitim birinci önceliğiniz olmalı. Ordu, futboldan güreşe, masa tenisinden voleybola, hentboldan bilek güreşine gibi birçok spor faaliyetinde adından söz ettiren bir il ve sizinle birlikte bu başarılar daha üst seviyelere çıkacak. Salonlara hayat veren sizin gibi değerli sporculardır.

Spor salonlarının dolu olması bizleri sevindiriyor. Sizler salonlarda olmazsanız bu salonların hiçbir anlamı kalmaz. Bu yüzden Bakanlığımız olarak sizlerin salonlarımızdan daha iyi hizmet alabilmeniz ve başarıya ulaşabilmeniz için tüm destekleri vermeye çalışıyoruz bu anlamda spora ve sporculara daha iyi hizmet sunmamız için bizden ve sizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve emeği geçen herkese sizler adına teşekkür ederim açıklamasını yaptı.

Sporculara antrenman esnasında çikolata ikramında da bulunan Spor İl Müdürü Mustafa Genç, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika