GÖK O USTALARIMIZIN HEPSİNDEN İLHAM ALARAK YETİŞDİM

30 Kasım 2016 Çarşamba, 00:11

Ordu Atınordu,da Türk Halk Müziği sanatçısı Şenel Gök önce
ailemden gizli kaçak çalarak öğrendim Gençlik yıllarımda etrafımda, çevremde ve
ailemde saz çalan, klarnet çalan ustalarımız vardı.

img_1507Ben o ustalarımızın hepsinden ilham alarak yetiştim. Çevremdeki ustalardan saz, klarnet ve ud çalmayı öğrendim. Kemençe çalmayı çok istediğim halde öğrenemedim. O’da içimde uhde kaldı. Ömrüm yeterse kemençe çalmayı da öğreneceğim.

img_1505Ustalarımdan feyz alarak yetiştiğim sanat hayatımda, şu anda TRT sanatçısı olan bir çok ses ve
saz sanatçısının yetişmesini sağladım. Her sanat dalında olduğu gibi müzikte de
usta çırak ilişkisi vardır. Benim yetiştirdiğim müzisyenlerin bir kısmıyla bu
akşam beraberiz. Onlara, beni bu gece yalnız bırakmadıkları için teşekkür
ediyorum sanat yılımda böyle bir etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçenlere de
teşekkür ediyorum dedi.

img_1563Gençlik  yıllarımda etrafımda, çevremde ve ailemde saz çalan, klarnet çalan ustalarımız   vardı. Ben o ustalarımızın hepsinden ilham alarak yetiştim. Çevremdeki ustalardan saz, klarnet ve ud çalmayı öğrendim. Kemençe çalmayı çok istediğim halde öğrenemedim. O’da içimde uhde kaldı. Ömrüm yeterse kemençe çalmayı da öğreneceğim. Ustalarımdan feyz alarak yetiştiğim sanat hayatımda, şu anda TRT sanatçısı olan bir çok ses ve saz sanatçısının yetişmesini sağladım.

img_1498

Her sanat dalında olduğu gibi müzikte de usta çırak ilişkisi vardır. Benim yetiştirdiğim müzisyenlerin bir kısmıyla bu akşam beraberiz. Onlara, beni bu gece yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum sanat yılımda böyle bir etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçenlere de teşekkür ediyorum dedi.Kültür Sanat Evinde Öğrencileriyle ve Müzüsyenleriyle Buluştu. Gök Burayı emekli olduğum zamanlarda ben burayı düzenledim bir hevesim vardı.

 

img_1579

Milli Eğitimden Öğretmen Emekliyim ben emekli olduktan sonra Ordu Belediyede Halk, Miziği bölüm başkanlığı ve hoca olarak çalıştım yıllarca ama burayıda diyazin, etdik burada gerçekten çok güzel oluşum meydana geldi.Her odada ayrı yarı kolleksiyon düzenlemeler,burada ise neler olduğunu söyledi gök sunları aktardı bağlamasını geliştirmek isteyen ses eğitimi almak isteyenler mizik bölümü ve sınavlara hazırlanan öğrenciler baş vuruyor.

img_1502

Biz bunlara yardımcı oluyoruz ve danışmanlık yapıyoruz rehberlik yapıyoruz her salı  akşam buraya gelenlere ise çay veriyoruz kurabiye ve çelez ,gibi manzemelerle konuklar davet edip gönüllü müzüsyenler ve Gazeteciler katılıyor dedi.

img_1501

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika