Gölköy Ulugöl Tabiat Parkı Atletizmle tanıtılacak

11 Ocak 2018 Perşembe, 20:06
Ödüllü Gölköy Ulugöl Tabiat Parkı Yol Koşusu Türkiye Atletizm Federasyonu 2018 yılı Faaliyet Programına alındı.Ordu Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  tarafından 2017 yılında 15 ilin katılımı İle Ulugöl’de düzenlenen Yol Koşusu Yarışması Ulusal’a açıldı.
Ulugöl Kros yarışması marka oldu.
Ordu Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün girişimleri sonucu bu yıl ikincisi yapılacak olan Ulugöl Yol Koşusu Türkiye Atletizm Federasyonu Faaliyet Programına girdi. 28 Ekim 2018 tarihinde yapılacak Cumhuriyet Bayramı Ödüllü Ulugöl Tabiat Parkı Yol koşusuna 81 ilden yüzlerce sporcunun katılması bekleniyor.
9-11 Aralık 2017 tarihleri arasında Türkiye Atletizm Federasyonundan görevli olarak gelen Eğitmen Necati Çeteci ve Ümit Sükat dört gün boyunca İl Müdürü Mustafa Genç İle birlikte Ordu ve ilçelerinin Atletizm alanları İle ilgili incelemelerde bulunmuştu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “Atletizim Federasyonumuzdan ilimizde yapılacak Atletizm faaliyetlerinin daha iyi ortamlarda yapılıp altyapı çalışmalarının artırılması için destek istemiştik.Federasyonumuzda bizlere destek olması için alanında uzman iki eğitmeni ilimize görevlendirdi. Hocalarımızla birlikte ilimiz tesislerinde ve koşu parkuru olabilecek alanlarda incelemelerde bulunduk. Bunlardan en önemlisi Ulugöl Tabiat Parkı Yol Koşusu idi.
Ulugöl Tabiat Parkında ödüllü Ulusal koşu
Ordu Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkında yapılacak ödüllü Yol koşusunun parkurunuda inceleyen heyet yarışmanın Federasyon Faaliyet programına alınabileceğini, muhteşem bir doğa içinde yapılacak yarışların büyük ilgi çekeceği söylemişlerdi. Yine Federasyon dan gelen hocalarımızla birlikte Gölköy Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Kaymakamımız Tuncay Kaldırım ve Belediye Başkanımız Ali Kemal Mert’in yarışma için destek olacaklarını söylemeleri ayrıca Federasyon tarafından çok olumlu karşılandı. Federasyonun bu hafta başında aldığı kararla bu sene 28 Ekim 2018 tarihinde düzenlemek istediğimiz Cumhuriyet Bayramı Ödüllü Ulugöl Tabiat Parkı Yol Koşusu Federasyon Faaliyet programına alındı ve Federasyonumuzun internet sitesinde yayınlandı. Geleneksel hale getireceğimiz Cumhuriyet Bayramı Ulugöl Tabiat Parkı Yol Koşusu her sene 20 yaş altı gençleri ağırlayacak.
 
Her mevsim ayrı güzel Ulugöl‘ün tanıtılmasına büyük katkı yapacak yarışmaya her yıl daha fazla ilgi olacak. Minik, Yıldız ve Gençler kategorisinin yanı sıra Halk koşusununda yapılacağı yarışma İle Ulugöl ve Ordu’nun tanıtılmasına büyük katkısı sağlanacak. Özellikle Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanımız Fatih Çintimar’a Ordumuza Atletizm İle ilgili verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika