Gölköy’de Kurban Bayramı Hareketliliği Başladı

21 Ağustos 2018 Salı, 12:09

ALİ YAZAN ORDU /GÖLKÖY Ordu’ nun Gölköy İlçesi Kale Mahallesinde Kurban kesimi başlarken, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Nail Taş,bayramların önemine değinerek, müstesna zaman dilimlerinden olan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın ve bayramı idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

“İslam’ın bir hediyesi olarak yüzlerce yıldır gönül coğrafyasında idrak edilen Kurban Bayramı’nın ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı özel günlerden biri olduğuna dikkati çeken Nail Taş, şunları kaydetti.”Tüm güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, sevgi ve hoşgörü ikliminde küskünlüklerin unutulduğu, mutlulukların paylaşıldığı, milli birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, gurbetteki akrabaların ziyaret edilerek hatırlarının sorulduğu, sonsuz rahmet ve bereketin sunulduğu günlerimizdendir.

Sevgi, kardeşlik ve dayanışma duyguları içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın, milletimizin yüreğine huzur vereceğine, toplumsal bütünlüğümüzü pekiştireceğine olan inancım tamdır.” Bayramımızın en iyi şekilde geçirilebilmesi için Ordu Valiliği her türlü tedbirin alındığını belirten Nail Taş, bu konuda kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli talimatların verildiğini aktardı.”Bütün bu tedbirlere rağmen özellikle araçla seyahat edecek vatandaşların trafik kurallarına titizlikle uymalarını isteyen Nail Taş, şunları kaydetti.

“Ayrıca vatandaşların kurban kesim kurallarına ve çevre temizliğine riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın varlığı ve bağımsızlığı uğruna, bizlerin huzur ve güven ortamı içerisinde bu güzel günleri idrak edebilmemize imkan sağlamak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, onların yokluğunu her an hisseden kederli ailelerinin, gazilerimizin,

Gölköylü hemşehrilerimin, aziz milletimizin bayramlarını tebrik ediyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa sevgi, saygı, barış ve huzur getirmesini, bilhassa İslam coğrafyasında acı ve umutsuzluk içinde yaşamak durumunda olan din kardeşlerimizin yaralarına merhem olmasını temenni ediyorum.”

Hem Kurban Bayramı hem de kısa süreli tatil için gurbetten sılaya gelen vatandaşlar yaptıkları alışverişlerle esnafın yüzünü güldürdü.


Gölköy’de Kurban Bayramı Hareketliliği Başladı
İslam’ın bir hediyesi olarak yüzlerce yıldır gönül coğrafyasında idrak edilen Kurban Bayramı’nın ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı özel günlerden biri olduğuna dikkati çeken Selattin Taş, şunları kaydetti.”Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması Ordu’nun Gölköy ilçesinde büyük bir hareketliğin yaşanmasına neden oldu.

“Gölköy İlçesinde alışveriş yapan vatandaşlar, “Bizler büyük şehirlerden memleketimize geliyoruz. Birçok ihtiyacımızı oralardan alabiliyoruz ama bizim yörelere has alabileceğimiz ürünleri de buralardan temin ediyoruz.

Şu anda fındık sezonu olması hasebiyle de fındık için alışverişlerimizi de burada yapıyoruz.Gölköyün çevre mahallelerinden göç alması nedeniyle artan nüfus yoğunluğu Kurban Bayramı tatili ile adeta tavan yaptı. “Gölköy ilçesinin Kale mahallesi ve Çetilli Çatak Ahmetli, arefe günü büyük nüfus yoğunluğu oluştu dedi.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika