Gölköy’ün “Yer Altında Kaynayan Çömrük Göle” Ziyaretçilerini Büyülüyor

06 Ağustos 2018 Pazartesi, 00:28

ALİ YAZAN GÖLKÖY/ORDU/Ordu’nun Gölköy İlçesi Ömerustaoğlu mahallesinde bulunan doğal güzellikleri arasında yer alan ve yerinden kaynayan kaynak Çömrük Gölü, bu gizemi, suyunun kış yaz sıcaklığı ve rengi ile vatandaşların ilgisini çekiyor. Mahalle sakinlerinden Nihat Ömerustaoğlu, 1980-ve 1985 arasında bir ineğimizi sırtı çok yaralar içindeydi Veterner’den aldığımız ilaçlar fayda vermiyor inegimiz sanki ölücekti.Ozamanları bir büyümüz tarafından kaynak çömrük  gölü, suyla yıkayın diyen büyüklerimizin sözünü tuttuk.

Bizde bunun üzerine inegi bahçeye götürerek bidonlarla su taşıyarak inegin sırtını yıkayarak ve inegin sırtındaki yaralar kabuk bağlayarak iyileşti.Ömerustaoğlu İlçe merkezinde olan Çömrük Gölü, dört mevsim kendine özgü rengini yansıtıyor.

Piknik yapmak isteyenlerin tercihi olan ve doğal Çömrük Gölü, rengiyle ve gizemiyle dört mevsim ziyaretçilerini büyülüyor dedi.Ordu Bağcılar Dernek Başkanı Bilal Güneş,yaptığı açıklamada, İstanbul’dan fındık toplamak için geldik,Mahallemize her gelişimizde çömrük gölünü, ziyaret ediyoruz.

Gölköyümüzün en degerli olan çömrük gölü, her derde deva alt tabakatan kaynayarak çıkıyor. Buraya hem piknik yapmak hem de mola vermek için geldiklerini söyledi. Güneş”Tabiat ve Çömrük Gölü en önemli amacı, bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmaktır. Bu önemli yatırım bölgedeki konaklama süresini uzatacak, şehrimizin marka değerini yükseltecektir. Doğa sporları konusunda farkındalık oluşturacak, gelecek nesillere doğa sevgisi ve doğa sporlarını aşılayacaktır dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika