İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Kondari Balkanlıoğlu’nu Ziyaret Etti

13 Aralık 2016 Salı, 13:19

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondari, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.Başkonsolos Kondari’yi ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Her iki ülkenin de medeniyetler açısından birçok ortak noktası bulunuyor. Türkiye ve İran bölgede köklü geçmişi olan iki komşu ülkedir” diyerek, Ordu’nun sosyal, ekonomik ve kültürel özellikleri ile ilgili bilgi verdi.

thumbnail_su3b7677Başkonsolos Reza Baghban Kondari’nin Ordu İlini ziyareti ile birlikte özellikle turizm başta olmak üzere ticari, ekonomi ve diğer alanlarda yapılacak işbirliğinin geliştirilmesinde önemli katkıda bulunulacağını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Birçok eşsiz güzelliği bünyesinde barındıran Ordu şehrimizin İranlılar tarafından mutlaka gezilip, görülmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

thumbnail_su3b7685“Bizleri misafir ettiğiniz için İran İslam Cumhuriyeti adına teşekkür ediyoruz” diyen İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondari ziyaretinin amacının, Başkonsolosluğun kapsadığı 10 ilden birisi olan Ordu’yu yakından tanımak ve birbirine yakın iki ülke arasında ekonomik, kültürel ve ticari alanlarda işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

thumbnail_su3b7667İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondari,”Sizlerle iletişim halinde olmak ve ticari, ekonomi, ulaşım, sağlık, turizm gibi birçok alanda iş birliklerimiz olsun istiyoruz. Ordu, güzel bir şehir. Ordu ziyaretimiz kapsamında Sayın Valimizi ziyaret ediyoruz. Gösterdikleri misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika