Karabulut 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

21 Nisan 2018 Cumartesi, 18:56

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik Karabulut 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Halkın yönetime doğrudan katılımının sağlandığı 98 yıl önce verilen ülkemizi çağdaş muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak karar maalesef bu günlerde geriye taşınmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımız adına kutlamakta olduğumuz bayram anlamından uzaklaştırılmak istenmektedir.” dedi.                                       
Ülkemizin yönetiminde doğrudan görev yapan “1920 yılında açılan, Kurtuluş Mücadelesini yürüten Gazi Meclisimiz etkisizleştirilmek, yönetim dışı bırakılmak isteniyor.” diyen İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik Karabulut şu açıklamayı yaptı:
“Dünyada demokrasi ile yönetilen devletlerin ekseriyetle kullandığı parlamenter sistemdir.
Yasama, Yürütme, Yargı ve denetleyici kuvvet olarak da özgür basının varlığı bağlamında kurulu sistemdir. 98 yıl önce Büyük Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde elde ettiğimiz bu haktan geriye gidiliyor ve tek adam yönetimi gibi demokrasiden uzaklaştırılmış bir sisteme doğru sürükleniyoruz.
Ancak ülkemiz adına tuzaklarla dolu bu oyunu halkımızın tercihi ile değiştirmekte kararlıyız. İnşallah 24 Haziran’da yapılacak seçim ile parlamenter sisteme tekrar geri dönülecektir. Tek adam iradesi yerine halkın iradesinin egemenliği perçinlenecektir.
Bu düşüncelerle tüm Türk Milletinin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika