Karabulut Ordu’da Hızlı bir şekilde 12 İlçe’ye iyi parti Başkanlarını seçti

27 Kasım 2017 Pazartesi, 18:19

Ordu’da Kurucu İl Başkanı olarak Av. Tevfik Karabulut’u atanarak. Tevfik Karabulut daha önce Doğru Yol Partisi’nde siyaset yapmıştı.İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 8 kurucu il başkanı arasında Ordu’yu da açıklarken, İYİ Parti’nin Ordu Kurucu İl Başkanı’nın Tevfik Karabulut olduğunu söyledi. Karabulut’un en kısa zamanda Ordu il teşkilatını kurması istendi.Karabulut Bizlerde Ordu’da Hızlı bir şekilde 12 İlçe’yi iyi parti Başkanlarını seçtik, 10 -12-2017 Tarihine kadar biteceğini belirtti.


Tevfik Karabulut kimdir?
1954 yılında Altınordu ilçesine bağlı eski adıyla Harami yeni adıyla Gümüşköy köyünde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ordu’da, lise tahsilini Trabzon ve Erzurum’da tamamladı. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Halen Ordu’da serbest avukatlık yapıyor.Yine eski siyasilerden DYP ve MHP’de siyaset yapan Dr. Yener Yıldırım Genel Başkan Meral Akşener’in danışmanı oldu. Üç danışmanı olan Akşener’in Orhan Erzurum ile birlikte Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer’de danışmanlığa getirildi.

Gençlik yıllarından bu yana çok sayıda sivil toplum örgütünde ve meslek kuruluşunda başkan ve yönetici olarak görev alan Tevfik Karabulut, halen Ordu Aydınlar Ocağı Derneği ile Ordu Şairler Yazarlar ve Sanatseverler Birliği Kültür Derneğinin de (ORŞAYAB) başkanlığının yürütüyor. Yine Ordu Şairler Yazarlar ve Sanatseverler Birliği Kültür Derneği adına Şair Musa İşleyen ile birlikte hazırlayıp yayınladıkları “Ordu Şairler ve Yazarlar Antolojisi” isimli eserleri mevcuttur. Ayrıca yayına hazır bir eseri bulunmaktadır.Karabulut’un ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanan çok sayıda makalesi ve şiiri bulunuyor.Tevfik Karabulut evli ve dört çocuk babası.

 

Yorum

  1. remzi

    28 Kasım 2017 at 23:00

    öncelikle hayırlı olsun başkanım bende aktif görev almak istiyorum daha CORUM ili DYP il başkanlığı görevi yaptım sizinle çalışmak isterim KONU İLE BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM parti binası nerede gelip bi çayınızı içmek isterim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika