Karabulut’la İyi Parti’ye Devam 

04 Mart 2018 Pazar, 21:17

Ali yazan Ordu /İki adayın yaraştığı İYİ Parti il başkanlığını mevcut başkan Tevfik Karabulut kazandı.

İYİ Parti Ordu il teşkilatının birinci olağan kurulu yapıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongre heyecanlı geçti. Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut’un yanı sıra başkanlık için Mahmut Akyol yarıştı.

Her iki aday da salonda belli bir kesim tarafından coşkuyla karşılandı, konuşmaları ayakta alkışlandı. Yapılan seçim sonucu 333 oy alan Tevfik Karabulut seçimi kazandı. Mahmut Akyol ise 81 oyda kaldı.

Toplam 416 oy kullanıldı, 2 oy geçersiz sayıldı. O mücadele bu mücadeleBaşkan adayından Mahmut Akyol kongrede yaptığı konuşmada İYİ Partilileri cesur insanlar olarak tanımladı.

Türkiye’nin kolay vatan edilmediğini Türkiye Cumhuriyetinin de kolay kurulmadığını aktaran Akyol, İYİ Parti’nin de bu mücadelenin devamı olarak kurulduğunu ifade etti.

Akyol bu mücadelede koltuk kavgasına yer olmadığını aktardı.Koltuğu 25 yıl önce geri çevirdim Tevfik Karabulut ise İYİ Partinin iyi bir yolda olduğunu söyledi.

Partiye kısa bir zaman içinde 80 yaşındaki Ordulunun da 20 yaşındaki Ordunun da ilgi gösterdiğini ifade eden Karabulut, 25 yıl önce kendisine siyasette beli makamlar teklif edildiğini ancak onlara teşekkür ettiğini söyledi.

Karabulut, İYİ Parti il başkanlığını da makam sevdası için yada ikbal düşüncesiyle yer almadığını belirtti. Kongreye eski milletvekillerinden Sefer Koçak, Rıdvan Yalçın ile Onur Şahin de katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika