Kent Konseyi Yeni Yönetimi Balkanlıoğlu’nu Ziyaret Etti

14 Aralık 2016 Çarşamba, 18:04

Ordu Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Doç.Dr.Özgür Enginyurt ve Yürütme Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç.Dr.Özgür Enginyurt ve Yürütme Kurulu üyelerini kutlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Kent Konseyleri, kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılardır.

2Bir ilin yaşanılır olması sosyal, kültürel, ekonomik her açıdan kalkınıp gelişmesi için görüş ve önerilere her zaman ihtiyaç duyulur. Bu bakımdan önemli görevler yapıyorsunuz. Memlekete ve vatana güzel hizmetlere vesile olursunuz” diye konuştu.

4Vali Balkanlıoğlu, ”Görüş ve önerileriniz ilk etapta hemen yürürlüğe girmese bile muhakkak insanların hafızasına yer ediyor. Bakıyorsunuz gün geliyor fonksiyon kazanıyor sonrada burada çok büyük katkılarınız ortaya çıkmış oluyor. Bu ilin daha yaşanılabilir, daha temiz, daha güvenli, insanları mutlu nasıl olabilir? Neler yapılabilir? Bu konuda sizlerin görüş ve önerileriniz, kafa yormanız son derece önemli” diyerek, Kent Konseyi üyelerine başarı dileğinde bulunarak teşekkür etti.

3Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç.Dr.Özgür Enginyurt ise, “Kent Konseyi, bir ilin ortak aklıdır. Ürettiği fikirleri ve projeleri bulunduğu Büyükşehire sunar ve bu projelerin gerçekleştirilmesi için çaba gösterir. Erzurum’la beraber nüfusu azalan illerin başında Ordu geliyor.

2Ordu’da kalıcı ne yapılabilir? 19 ilçemizi farklı farklı hangi konularda ön plana çıkarabiliriz. Arkadaşlarımız kendi alanlarında çalışmaya başladılar” dedi ve kabulünden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkürlerini sundu.

1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika