KORGAN’DA KÜÇÜK ÖĞRENCİYE TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE EDİLDİ

08 Mart 2017 Çarşamba, 15:46

Ordu’nun Korgan İlçesi Kızılay Şubesi Küçük öğrencinin imdadına yetişti. Okuduğu okula gitmekte zorlanan küçük Mustafa Kemal Danışık’ a Korgan Kızılay Şubesince bir tekerlekli sandalye hediye edildi.
Doğuştan kalp rahatsızlığı olan ve şuan evinde eğitim verilen 8 yaşındaki Mustafa Kemal Danışık’ a Korgan Kızılay Şubesi tarafından bir tekerlekli sandalye hediye edildi. Korgan Kızılay Şube Başkanı Saim Değer yaptığı açıklamasında’’ Korgan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Kenan Köklükaya beni arayarak, Korgan Atatürk İlköğretim okulunda kalbinden rahatsız bir öğrenci olduğunu annesinin sırtında okula gelip gittiğini ve son zamanlarda enfeksiyon kapması sonucu evde ders verilmek üzere eğitimine devam ettiği belirterek bu küçük kardeşimize evinin etrafında gezdirebilmek amaçlı bir araç temin edebilmemizi sordu. Bizde yaptığımız çalışmalar sonucunda temin ettiğimiz b aracımızı bugün bu kardeşimize hediye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu aracı güle güle kullanır ve İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur’’ dedi.

Küçük Mustafa Kemal Danışık’ a evde ders veren sınıf öğretmeni İlker ‘de yaptığı açıklamasında ‘’Mustafa Kemal Danışık adlı öğrencimizin doğuştan kalp damarlarında bir sıkıntı varmış. Ailesi her iki ayda bir kontrollere götürüyor. Son zamanlarda annesinin yardımları ile okulumuza gelen bu öğrencimiz enfeksiyon kapma riski olduğu için evinde ders veriyor eğitimine devam ediyoruz. Bu öğrencimizin dışarılarda gezebilmesi için okul idaremizle görüştük. Onlarda almış oldukları kararla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüze ilettiler. İlçe Milli Şube Müdürümüz Kenan Köklükaya beyin Kızılay Korgan Şube Başkanımız Sayın Saim Değer ile yapmış olduğu görüşmede Korgan Kızılay Şubesi tarafından bu öğrencimize bir tekerlekli sandalye hediye edildi. Ben öğrencim Mustafa Kemal Danışık’ a bu aracı hediye eden başta Korgan Kızılay Şube Başkanımız Sayın Saim Değer ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika