KORGAN’DA SES YARIŞMASINDA ÖĞRENCİLER SÖYLEDİKLERİ TÜRKÜLERLE MEST ETTİLER

10 Mayıs 2017 Çarşamba, 22:14

Korgan Fatma Trabzon Konferans salonunda ses yarışmasının 5.ncisi yapıldı. Yapılan yarışmalar sonucu Liseler kategorisinde Korgan Anadolu Lisesi birinci olurken, Ortaokullar kategorisinde ise Çamlı 75. ci Yıl Ortaokulu birinci oldu. 
Korgan ilçesinde okullar arası her yıl düzenli olarak yapılan Duyur Sesini Korgan Yarışmasının bu sene 5. cisi yapıldı. Korgan Fatma Trabzon Konferans Salonunda yapılan Duyur Sesini Korgan Yarışmasında öğrencilerin söyledikleri birbirinden güzel türkülerle davetlilere müzik ziyafeti sundular. Yapılan yarışmalar sonucunda Liseler kategorisinde Korgan Anadolu Lisesinden Zennube ASAR 1.ci, Korgan Mesleki Teknik Lisesinden Esma GÜLER 2.ci, Korgan İmam Hatip Lisesinden Serkan BOYTAŞ 3.cü olurken,  Ortaokullar kategorisinde ise Çamlı 75. ci Yıl Ortaokulundan Bahriye BİÇEK 1.ci, Korgan Ortaokulundan Oğuzhan ERÜKLÜ 2.ci ve Çayırkent Nevzat Çatık Ortaokulundan Beyza PUR ile Fatma ŞAVLIK birlikte söyledikleri türküyle 3.cü oldular. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediye ve plaket takdimi yapıldı.   
Korgan Fatma Trabzon Konferans Salonunda bu sene 5.ci düzenlenen Duyur Sesini Korgan adlı ses yarışmasını izlemeye Korgan İlçe Kaymakamı Faruk DOĞRU ve Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ ilçe dışındaki  programları nedeni ile katılamazken, yapılan yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza ALAN, İlçe Nüfus Müdürü İsa CUNİ, İlçe Tarım Müdürü Ömer BAYRAM, Korgan Devlet  Hastanesi Müdürü Sinan AHA, Korgan Ziraat Bankası Müdürü Orhan ÇÖPOĞLU, Kızılay Şube Başkanı Saim DEĞER, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika