KORGANLI KORE GAZİSİ HAMDİ GÜN EBEDİTETE UĞURLANDI

09 Temmuz 2018 Pazartesi, 16:25

Atik Soner Alanlı Korgan/Ordu’nun Korgan ilçesinden 1950 yılında katıldıkları Kore savaşı sonrası 7 gaziden biri olan 93 yaşındaki 9 çocuk babası, 115 torun sahibi Hamdi Gün memleketi Korgan İlçesi Koçcuğaz mahallesi Emiryakup camiinde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

93 Yaşında aniden rahatsızlanarak hayata veda eden 1950 Kore Savaşı Gazisi Hamdi Gün bugün kalabalık bir cemaat topluluğu katılımı ile dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Korgan İlçesinde 7 Kore Gazisinden biri olan 93 yaşındaki Hamdi Gün 60 sene önceki katıldığı savaş anılarını dünmüş gibi anlatarak ziyaretçilerinin sevgisini kazanmıştı.

Düzenlenen cenaze törenine Korgan ilçe Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, AK Parti Eyüp Karabayrak, İlçe Jandarma Garnizon Komutanlığından Kıdemli Bascavuş Kamil Karadeniz ve Serkan Kaya, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Kufacı,

İlçe Müftüsü Ekrem Akmenşen, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş topluluğu katıldı. Kore Gazisi Hamdi Günün cenazesi Koçcuğaz Mahallesi Emiryakup mevkindeki evinin önünde helallik alınarak, Ordu İl Jandarma Komutanlığı Tören Ekibi omuzlarında Emiryakup Camiine getirilerek öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazı ile ile birlikte dualarla aynı mahalledeki aile kabristanlığına defnedildi.

Cenazeye katılan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz yaptığı açıklamasında ‘’ Hamdi amcamızı sık sık ziyaret ederek sohbet edip, ihtiyaçları olup olmadığını sorardık. Her gitmemizde bize Kore Savaşında yaşadığı acı tatlı anılarını anlatırdı. Mekânı cennet olsun. Yakınlarına Allahtan sabırlar diliyorum’’ dedi.


94 Yaşındaki Korgan Akçakese Mahallesinden Kore Gazisi Mustafa Çatmak’ ta yaptığı konuşmasında ‘’ Hamdi kardeşimle Kore’ de beraber savaşa katıldık. Çok acı tatlı anılarımız oldu. Kore’ den geldikten sonra 58 yıl oldu her fırsatta bir araya gelerek sohbet ederdik. Mekanı cennet olsun çok iyi bir arkadaşımdı. Şimdi beni öksüz bıraktı, yalnız kaldım’’ dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika