MERT GÖLKKÖY ULUGÖLÜN ÇEVRESİNE İLERLEYEN ZAMANDA OTEL ZİNCİRLERİNE GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR

06 Kasım 2016 Pazar, 23:36

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ise turizm hareketliliğinin sağlanabileceği çok sayıda tabiat güzelliğinin ilçede mevcut olduğunu vurguladı.Mert Gölköy Ulugöl Tabiat sınırları içerisinde bu tür yardımlar yapmak mümkün değil ama göle nazır gölün yakınlarında özel tapulu olan yerlerde yapacagımız imar çalışmalarıyla inşaallah özel sektöre devlet yatırımı değil özel sektöre buraya ilerleyen Sürecte inşaallah burda 300 ve 500 kişiyi barındıra bilecegimiz ve yatırabileciğimiz.Otel zincirlerini getirmiyi düşünüyoruz, Mert Tanıtıma yönelik çok sayıda misafiri Ulugöl’de ağırladıklarını belirten Mert, tanıtım çalışmalarının meyvelerinin ilerleyen yıllarda alınacağına inandıklarını aktardı.

 

img_0515Mert, özellikle ekim ayının 20’sinden sonra sonbaharın tüm güzelliğiyle yaşandığını anlatarak şunları kaydetti.Türkiye’deki gezinti, yürüyüş yollarının içerisinde bu renk cümbüşünün yaşandığı 10 gezinti yolundan biri Ulugöl. Kırmızı, sarı ve yeşil ile diğer renk tonlarının en güzel, belirgin şekilde fotoğraflara yansıdığı mekan olarak Ulugöl öne çıkıyor.

14938333_1167037716678127_4518657232854263403_n

Özellikle son 10-15 günü yaşıyoruz. Sonrasında ağaçlardaki bu yaprakları bulmak mümkün değil. Her geçen gün ve her saat renk cümbüşü değişebiliyor.Mert, ulusal bir derginin araştırmasında gölün, sonbahardaki yürüyüş yolları açısından ilk 10’da yer aldığını söyledi.

img_0465

Belediye Başkanı Mert, gelişime yönelik yatırımların ve çalışmaların devam ettiğini belirterek, gelecek vadeden bir ilçe olarak turizme ve bölgeye katkı sağlayacaklarının altını çizdi.

img_0510Ürdünlü turist Rabei Soub da özellikle sonbaharın yansıttığı güzelliklerin kendisini cezbettiğine vurgu yaparak, Benim gibi diğer Arap turistlerin de buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Burası çok güzel bir yer. Çok güzel göl ve ağaçlar var. Buranın gezilmesini tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

img_0501

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika