NİKSAR-KORGAN YOLU ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

27 Mart 2018 Salı, 00:21

Atik Soner Alanlı Korgan/Fatsa İslamdağ Korgan Niksar yol çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Gerek İslamdağ Korgan arası, gerekse Niksar Korgan arasında yol çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz 2017 yılı Kasım ayında havaların soğumaya başlaması ile çalışmalara ara veren üstlenici firmalar, havaların ısınmasıyla yeniden çalışmalarına başladılar. Konuyla ilgili olarak Niksar-Korgan arasında çalışma yapan Karayolları saha şefi Davut Özdemir yaptığı açıklamasında” 65 Km lik Niksar- Korgan yolunun yaklaşık 48. Km ne kadar gelmiş bulunmaktayız. Kasım ayı kış şartları çalışmaları ağır olur diye ara vermiş olduğumuz çalışmalarımıza kaldığımız yerden başlayarak

Kospinar sapağına yaklaşık 1 km kalana kadar çalışmalarımızı 8. ay yani Ağustos ayına kadar tamamlamayı düşünüyoruz. Yapmış olduğumuz sözleşme buraya kadardı. Önümüzdeki aylarda da Korgana kadar olan kısmın sözleşmesi yapılarak çalışmalarımız devam edecektir. Bu konuda Korgan Belediye Başkanı Sayın Tuncay Kiraz beyi kutluyor vede tebrik ediyorum. Çalışmaları sık sık yerinde inceleme yapıyor vede gereken yardım ve desteği gerektiği zaman bizlerden esirgemiyor.

Bu konuda Korgan halkı çok şanslı. Başkan bey bu yolun bitirilerek biran önce hizmete girmesini ve takibini çok iyi yapıyor. Inşallah önümüzdeki aylarda geri kalan kısmın ihalesi de yapılarak 2019 yılı Mart Nisan ayı gibi yolu tamamen bitirmiş teslim etmiş bulunuruz. Şuan burada 60 personel ve 25 iş makinesi ile çalışmalarımız alt yapısı ile perde duvarı ve dolgusu ile çalışmalarımız Citlice Mahallesi Akınca Evliyası yani Citlice Başalan şenliklerinin yapıldığı alan mevkiinde devam etmektedir” dedi.

Citlice Başalan şenlikleri yapılan Başalan mevkiindeki yol yapım çalışmalarını yerinde görmeye gelen Citliceliler Dernek Başkanı Zekai Alan ve yönetim kurulu üyesi Kadir Asit ile birlikte Korgan Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Beldağ, Citlice Mahalle Muhtarları Hasan Kuru ve Korganses gazetesi imtiyaz sahibi Atik Soner Alanlı çalışmaları yerinde inceleyerek Karayol saha şefi Davut Özdemir’ e ve çalışanlara teşekkür ettiler.

Incoming search terms:

  • Korgan Niksar yolu ne zaman bitecek

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika