ORDU MESUDİYE GAZETESİ, TV52’NİN YANINDA

10 Mart 2018 Cumartesi, 15:24

Ordu Mesudiye Gazetesi Ordu ilinin en eski televizyonu olan TV52’nin yıllardır yayın yaptığı binada imara aykırı eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle mühürlenmek istenmesine tepki göstererek, basın dayanışmasında bulunmak amacıyla bir bildiri yayınladı, “Ordu ilimizin ulusal bazda yayın yapan en eski ve başarılı televizyon kuruluşlarından birisi olan TV52 Televizyonumuz, “faaliyet sürdürdüğü bina da imara aykırı eksiklikler bulunduğu” gerekçesiyle, mühürlenmek isteniyor. Ordu Mesudiye Gazetesi olarak, böylesi keyfi ve kamu vicdanına aykırı uygulamayı asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.

27 yıldan beri yayınını kesintisiz sürdüren ve dünyanın 13 ayrı ülkesinde yaşayan Ordulular’a ulaşan; objektif ve doğru haberciliğiyle tanınan Ordu Mesudiye Gazetesi olarak Belediye yetkililerine soruyoruz
1-) TV52 bu binaya yeni mi taşındı ki “imar eksikliği var” diye, şimdi mühürleme uygulamasına başvuruyorsunuz?
2-) TV52, yıllardır bu binadan hizmetini sürdürüyor, imarla ilgili eksiklik varsa, bunca yıl görevinizi neden yapmadınız, uyarmadınız ve mühürleme de bulunmadınız?

3-) Eksiklik var da göz yumduysanız, mühürlememekle suç işlemiş olmadınız mı?
4-) ‘Eksiklik olmadığı için mühürleme yapılmadı’ diyorsanız, neden bugün mühürleme tehdidinde bulunuyorsunuz?
4-) Ordu Büyükşehir sınırları içinde, özellikle de Altınordu ilçe merkezi yerleşim alanları içindeki tüm binalar kurallara uygun yapılmış ta, imar eksikliği bulunan tek bina TV52 Televizyonu binası mıdır?

5-) Televizyon binasının mühürlemesi tehdidin de, acaba TV52’nin yaptığı gerçekçi yayınların etkisi mi var?
Ordu Mesudiye Gazetesi olarak, haksızlıklar ve baskılar karşısında; TV52 Televizyonu’muzu asla yalnız bırakmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Ordu yöresi Görsel ve Yazılı Basınımızın yayında olmaya devam edeceğiz.TV52 susturulamaz!” denilerek, bu haksız ve vicdana aykırı uygulamaya bir an önce son verilmesi istendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika