Ordu Sakatlar Dernegi Degil Sadece Rant Adına Kurulmuş Bir Dernek

14 Mayıs 2017 Pazar, 22:49

Avusturya ’da bir otomotiv fabrikasında engelli araçlarının bakım onarım işlerinde işçi olarak çalışan 50 yaşındaki Erol Şensoy, 4 yıl önce trafik kazası geçirdi. Bedensel engelli olarak koltuk değnekleri ile yürüyen ve tekerlekli sandalye kullanan Şensoy, ailesiyle memleketi Ordu’ya kesin dönüş yaptı. Burada engelli araçlarının tamirini yaptığı bir işyeri açan Şensoy, “Ordu’da artık engelli kardeşlerimizin akülü arabalarının bakım, tamir ve onarımının yanı sıra, engellilerin durumuna göre otomobil de dönüştürülüyor” dedi.

Avusturya’da otomotiv sektöründe çalışan evli 5 çocuk babası Erol Şensoy, 4 yıl önce Türkiye’ye tatile gelirken trafik kazası geçirdi. Bacağında oluşan hasar nedeniyle yürümekte güçlük çeken ve koltuk değnekleri ile yürüyen Şensoy, ailesi ile birlikte memleketi Ordu’ya kesin dönüş yaptı. Koltuk değneklerinin yanı sıra tekerlekli sandalye de kullanan Şensoy, dönüş yaptığı Ordu’da engelli aracının onarımını yapabilecek işyeri açtı.

Şensoy, ‘Engelli İşinde Çalışıyor’ projesi kapsamında İş Kur’dan aldığı hibe desteği ile engelli araçlarının bakım, onarım ve dönüşümlerinin yapılacağı işyerinde 8 kişiye de istihdam sağladı. Şensoy Ordu sdatyum altında ordu sakatlar derneği kurulduğunu herkes biliyor tüm ordudaki engelli kardeşlerimiz bu dernegi biliyor.

dernegin başında selma gülseren diye bir başkan var.Konuyla ilgili karşı yaka mahallesinde sensoy otomobil altında engelli bakım araç yeri kurdum.Sayın Valimiz İlfan Balkanlıoğlu, Büyük Şehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve tüm işadamlarının desdegiyle İşkur Müdürü İsa Kaymak’ın desdekleriyle bu iş yerini açmış oldum.Bunun akabinde kendi yaşamış olduğum sıkıntılarımdan dolayı ceza evine düşdüm.

Ceza evinde 11 ay yatmam sebebiyle açmiş olduğum işyeri kapanmak zorunda kaldı.İşkurdanda almış olduğum desdekleride ödüyemedim bunu yanında elimde mevcut bulunan 30 adet Engelli akülü aracım bulunmaktaydı.30 Araçlacı nasıl satarım nasıl yol alırım iş yerimi yeniden faliyette buluna bilirim diye Ordu Sakatlar Dernegi Başkanı Selma Gülseren’e gittigimde sunları söyledim bu açları engelli kişilere verelim ucuz cüzi bir fiyatla ben tekrar firmamı yeniden faliyete geçireyim bu şekildede engellilere faydamız olsun dedim.  Baskan selma gülseren ise arabalarını dernege getirisin bizlere komusyon verirsin der.Bende bu konuda araçlar için çare arıyorum bende engelliler benden araç isdediklerimde adresim olmadıgından dolayı mecburi bir adres göstermek zorundaydım.Bende araçlarımı ordu sakatlar dernegi’ne getirmeyi,kabul ettim.Bende Trizim firmasının Annesine bir engelli araç sattım ordu sakatlar dernegimizin önünde satdığım araçtan benden ikiyüz komisyon aldı.komisyonu aldıktan sonra ertesi gün bana böyle olmuyor benden habersiz sen dısarda araç satıyosun dedi.Burayı kullanıyorsun burdan araçlarını kaldıraçaksın dedi. Bende raçlarımı kaldırdım bende tekrardan araçlarımı engellilerle kontak halinde engelli kardeşlerime takdim ettim.ordu sakatlar dernegi degil sadece rant adına kurulmuş bir dernek engelli kişilerden aylık yüzlira para istiyor.

Engellilerin bu gün yüzliraya ihtiyacı var benden arabayı alan başkan selma gülseren köyünde serasının yanında köylü engelli bir kişiye aracı taktim ediyor . aracı çalıştıramamışlar benimlede kontak kurmadılar.Tekrardan beni aramadılar bana köylüsünün çok fakir olduğunu söylüyerek  bende bu aracı binlira parası olduğunu başka parası olmadını söyledi .Bende bunu fakir olduğundan dolayı  binliraya sattım başkan selma gülseren ise dernek giderleri için bana   2,500 binliralık makbuz kesmiş  ben bu aracı 1000 liraya verdim arada 1500 fark var bende bu konuyu Sayın İlfan Balkanlıoğluna gidecem şikayet edicem bende rahatsızlıktan dolayı sayın valimize çıkamadım dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika