Ordu’da Özel Sporcular Spor Şenliği Yapıldı

30 Kasım 2017 Perşembe, 12:07

Ali Yazan Ordu/Ordu’da 120 Otizm ve Down Sendromlu öğrencinin katıldığı Spor Şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi.Adil Karlıbel Özel Eğitim Merkezi ile Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Ordu ilinde bulunan Özel Alt Sınıflar öğrencilerine Atatürk Spor Salonunda spor şenliği yapıldı.

Adil Karlıbel Özel Eğitim Merkezi ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şenliğe Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa GENÇ, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU, şube müdürleri okul müdürleri, eğitmenler ve veliler katıldı.

Ordu Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen şenlikte engelli öğrenciler koşu, basketbol, balon patlatma, sek sek, koordinasyon hareketleri gibi sportif faaliyetler gösterdiler.

Faaliyete katılan tüm engelli öğrencilere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından madalya takdim edildi.Organizasyonu değerlendiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, bu yavrularımız anne babaların olduğu kadar toplumun her ferdine Allah tarafından gönderilmiş özel emanetlerdir. Devletimiz başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere engellilere ve özel sporculara sahip çıkıyor.

Bizlerde bu yavrularımıza imkânlar sağlayarak anne ve babaların yükünü hafifletmemiz gerekir. Organizasyona destekleri için Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederim dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika