ORDU’YA İYİ  PARTİYE İYİ BİR İL BAŞKANI GETİRİLDİ

15 Kasım 2017 Çarşamba, 20:37

ALİ YAZAN /ORDU Meral Akşener’in Kurucu Genel Başkanlığı’nı yaptığı Türk siyasi hayatına son katılan İyi Parti Ordu Kurucu İl Başkanı belli oldu.Genel Merkez Ordu’da Kurucu İl Başkanı olarak Av. Tevfik Karabulut’u atadı. Tevfik Karabulut daha önce Doğru Yol Partisi’nde siyaset yapmıştı.Öte yandan Ordu Eski Milletvekillerinden Yener Yıldırım ise İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanlığı görevine getirildi.Türk siyasi hayatına son katılan parti olan İyi Parti’nin Ordu İl Başkanı belli oldu. Ordu’da Kurucu İl Başkanı olarak Av. Tevfik Karabulut’u atarken, bir başka Ordulu isim Yener Yıldırım’da Meral Akşener’in danışmanı oldu.İyi Parti’nin Ordu kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut 1954 yılında Ordu Altınordu ilçesine bağlı eski adıyla Harami yeni adıyla Gümüşköy köyünde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ordu’da lise tahsilini Trabzon ve Erzurum’da tamamladı. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Halen Ordu’da serbest avukatlık yapıyor. Ayrıca yayına hazır bir eseri bulunmaktadır. Karabulut’un ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanan çok sayıda makalesi ve şiiri bulunmaktadır. Tevfik Karabulut evli ve dört çocuk babasıdır.”Tevfik Karabulut kimdir”1954 yılında Ordu Altınordu ilçesine bağlı eski adıyla Harami yeni adıyla Gümüşköy köyünde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ordu’da lise tahsilini Trabzon ve Erzurum’da tamamladı. Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Halen Ordu’da serbest avukatlık yapıyor. Gençlik yıllarından bu yana çok sayıda sivil toplum örgütünde ve meslek kuruluşunda başkan ve yönetici olarak görev alan Tevfik Karabulut halen Ordu Aydınlar Ocağı Derneği ile Ordu Şairler Yazarlar ve Sanatseverler Birliği Kültür Derneğinin de (ORŞAYAB) başkanlığının yürütüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika