Özel Harekat Polisi Özel Bir Otobüsle Kilis’e Uğurlandı

21 Şubat 2018 Çarşamba, 15:01

ALİ YAZAN ORDU/Ordu valiliği önünde düzenlenen bir törenle Ordu’da görev yapan 23 kişilik Polis Özel Harekat Timi “Zeytin Dalı Harekatına” katılmak üzere kurban kesilerek, dualar edilerek özel bir otobüsle Kilis’e uğurlandı. Özel Harekatçılar Kilis’ten “Zeytin Dalı Harekatına” gönderilecekler.

Uğurlama töreninde sessizlik hakimdi. Ordu valisi Seddar Yavuz, “Hiçbir açıklama yapmayacağız, sadece dualarla uğurlayacağız” diyerek polislerle vedalaşarak başarılar diledi. Ordu İl müftüsü Mürsel Öztürk, “Tedbir bizden taktir sizdendir, sefer bizden, zafer sendendir” diye dua etti.

Polis aileleri ve yakınları vedalaşma sonrası göz yaşlarına hakim olamadılar. İnşallah bu kestiğimiz koyun son kurbanımız olur diyoruz.Ordu Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Seddar Yavuz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve bazı görevlilerin yanı sıra polislerin aileleri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Uğurlama sırasında Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün okuduğu duanın ardından kurban kesildi. Müftü Öztürk yaptığı duasında, “Tedbir bizden taktir sizdendir, sefer bizden, zafer sendendir” diyerek askerlerimize önemli dualarda bulundu.

Vedalaşma zamanı geldiğinde duygusal anlar yaşandı. Aileler göz yaşlarını tutamadı.23 kişilik özel harekat timinin önce Kilis’e daha sonra da Afrin’e geçeceği belirtildi.Polislerimize ve Afrin’de “Zeytin Dalı Harekatına” katılan tüm askerlerimize başarılar diliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika