Özel Okul Değil Süper Okul

02 Mayıs 2018 Çarşamba, 02:56

Ordu’nun Fatsa İlçesinde eğitim veren Avukat Murat Hazinedar’ın annesi adına yaptırdığı Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor

Eğitim hayatına başlayalı iki yıl olmasına rağmen ilk günden itibaren il genelinde sosyal, kültürel ve sportif yönlerden dikkatleri üzerine çeken Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu eğitim alanında da yıldızı parlayan okullar arasına girdi.

Öğrencilerine manevi ve milli değerleri aşılamak amacıyla sık sık yaptıkları etkinlikler ve Çanakkale, Amasya gezilerinin yanı sıra Orta okullar arası Akıl Oyunları Yarışmasında da ilçede birinci olmayı başardı.

Kan Kardeşim Olurmusun

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün himayesinde, ilçe Kızılay Şubesi desteği ile “Kan Kardeşim Olur musun ?” projesi kapsamında yüzlerce ünite kan bağışı yapıldı. Okula kan bağış yapmak için gelen veliler “Böyle bir proje ile hem Kızılay’a kan bağışında bulunarak destek olduk hem de çocuklarımızın yardımlaşma duygularının gelişimine katkı sağlamasından dolayı memnuniyet duyduk. Öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci aşılayan bu ve bunun gibi projeleri hayata geçiren Okul Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız ve Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” diyerek okuldan memnuniyetlerini dile getirirler.

Ayrıca öğrencilere eğitimi sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla her olumlu durumlarda puan sistemi getiren okul kan bağışı için öğrencilerin getirdikleri kişilerden dolayı ve dersteki başarıları da göz önünde bulundurularak toplamda 2 bin puanı tamamlayan öğrencilere okul bünyesinde hediyeler verilmesi de veliler tarafından takdirle karşılandı.

Elde edilen güzel sonuçların kalıcı olması ve daha da gelişmesi adına, hayata geçirdikleri projelere yenilerini eklemeye devam edeceklerini söyleyen okul idaresi ilçede ve il genelinde okullarının daha üst sıralarda yer olacağı mesajını verdi.
Kaynak/Haber / İREM ŞAHİN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika