Paradan altı sıfır atılmamış haliyle ülkemizin 2 Kentilyon TL borcu bulunmaktadır

29 Mart 2018 Perşembe, 14:25

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik KARABULUT Türkiye’de ekonominin kötü yönetildiğini, bu durumun hükümet tarafından görmezlikten gelindiğini söyledi.
Hükümet yetkililerinin açıkladığı ekonomi ile ilgili hiçbir verinin güvenilir olmadığını da söyleyen Av. Tevfik Karabulut, “Ülkemiz büyük bir ekonomik krizin içerisinde. 2002 yılından önce yaşanılan krizden çok daha ağır ama bu durum hükümet tarafından meydanlarda ve kongre salonlarında görmezlikten geliniyor. 2018 yılının ilk iki ayında açıklanan resmi rakamlarla 20 bin esnaf iflas edip kepenk kapatıyor ise bu kriz değildir de nedir? Ama bunu kimse umursamıyor.” dedi.

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik KARABULUT açıklamasında şu görüşlere de yer verdi:
“Televizyon ekranlarında “anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” diyen vatandaş gibi, hükümet yetkilileri sus pus oldu, adeta reklam figüranı oldular. Anlatmıyorlar, yaşatıyorlar. Halkımız duymuyor ama yaşayarak görüyor. Dolar 4 lirayı, Euro 5 lirayı, benzin 6 lirayı geçti. Çiftçinin ve nakliye sektörünün kullandığı mazot 5.5 liraya dayandı. İçinde bulunduğumuz yılın ilk iki ayında resmi rakamlarla 20 bin esnaf kepenk kapatıp iflas etti. Ülke borç batağının içerisinde. Ülkenin iç ve dış borcu 500 milyar doları aşmış durumda. Bu rakamı TL’ye dönüştürecek olursak yaklaşık 2 Trilyon TL dış borcumuz var. Bu günlerde kongre salonlarındaki popüler halde söylenen para birimi üzerinden ifade edecek olursak ta paradan altı sıfır atılmamış haliyle ülkemizin 2 Kentilyon TL borcu bulunmaktadır. Bu rakam söylerken belki kolay ifade ediliyor ancak yazıya döktüğümüzde 19 haneli bir para birimi ortaya çıkıyor. Bu dünya tarihinde belki de hiç görülmemiş bir şeydir. Şunu açıkça belirtiyorum ki bu rakamı yazarken kafaların karışmaması mümkün değil. Borç almış başını gidiyor, tutabilene aşk olsun.
Ülkemizde ki ekonomik kriz yalnızca borçlardan ibaret görünmüyor. Hükümet sıcak para akışı sağlayabilmek adına elde kalan kamu varlıklarını da satışa çıkarmak için yarışa girmiş durumda. Bir sabah uyanıyoruz şeker fabrikaları satılığa çıkarılıyor, bir sabah uyanıyoruz kamu binaları satışa çıkarılmış durumda. 2002’den bu yana sata sata bitiremedikleri kamu varlıkları artık suyunu çekmişe benziyor ki iş kamu binalarına ve arazilerine kadar geldi. Bunları da bitirdikten sonra beylerin nereleri satacaklarını ya da nerelerden kaynak üretip saraylarını ayakta tutacaklarını merak etmiyor değiliz.
Krizin boyutunu daha net anlayabilmemiz için sadece Altınordu İcra Müdürlüğü’nün verilerine bakmamız yeterli. 2017 yılında yeni açılan 11.500 icra dosyası bulunmaktadır. Geçmiş dosyaları hesaba katmayı gerek bile duymuyoruz.”

 

Öte yandan 4 Mart 2018 Pazar günü 1. Olağan Ordu İl Kongresi’ni yapan İYİ Parti İl Yönetimi, 13 kişilik İl Başkanlık Divanı’nı da belirledi. Buna göre Başkanlık Divanında yer alan isimler şöyle;

İl Başkanı – Tevfik KARABULUT
İl Sekreteri – Ayla SAVAŞKAN
İl Muhasibi – Barış CANDAN
Teşkilat İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Arif YÜRÜK
Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – İlhan KURT
Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Zafer Akdoğan
Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Cemil ZENGİN
Medya ve Propagandadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Hayati ALTUNBAŞ
Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Gözde MARANGOZ
İletişim ve Teknolojiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Semih GÜRSOY
Çevre Şehircilik ve Mahalli İdarelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Ahmet AYDIN
Siyasi İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Ekrem ŞAHİN
Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı – Gülşen TAPANOĞLU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika