Şehit Emrah Aktaş, 8. yılında mezarı başında anıldı

08 Mayıs 2018 Salı, 17:05

Ali Yazan Ordu /Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi Oramar Tepesi’nde, 8 Mayıs 2010’da mayın patlaması sonucu şehit düşen 21 yaşındaki Komando Çavuş Emrah Aktaş, ölümünün 8. yılında anıldı. Ulubey ilçesinin Ören köyünde düzenlenen anma programına katılan Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk,Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan,İl Jandarma Komutanı

 

,Albay Tolunay Başer,Ulubey Kaymakam Vekili Anıl Alkan İyi Parti Ordu milletvekili Aday Adayı Av.Tevfik Karabulut, , şehit annesi Hatice Aktaş ve baba Sami Aktaş’ı ziyaret ederek taziyelerini paylaştılar.   Ulubey Ören köyünde şehit babası Sami Aktaş tarafından yaptırılan şehitlik ve şehit evi binasında düzenlenen anma programında, Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehidin kabri başında duygularını dile getiren Karabulut, “Emrah Aktaş ve bütün şehitlerimizin mekanları cennet ruhları şad olsun” dedi.Bütün şehitlerin mekanının cennet olmasını dileyen Karabulut,

“Bu şehitler ki bugün ülkede huzur, rahat ve barış içerisinde yaşıyorsak . Şehitlerimiz bu vatan için, bu devlet için gözünü kırpmadan toprağın kara bağrına gül bahçesine girercesine şehadet şerbeti içtiler”

diye konuştu.Karabulut, konuşmasının ardından Şehit Emrah Aktaş adına babası Sami Aktaş tarafından yaptırılan Şehit Evini ziyaret etti ve burada ziyaretçi defterini imzaladı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika