Su kaçağı belirtileri ve çözümü

17 Haziran 2016 Cuma, 16:44

Su faturalarınız, fazla su tüketiminiz olmadığı halde kabarık mı geliyor? Dikkat! Evinizde veya işyerinizde görünmeyen su kaçağınız bulunabilir? Aslında su kaçağı belirtileri ve çözümü çeşitlilik çeşitlidir. Bunlar evinizin odaları ya da mutfak ile banyo duvarlarında kararmayla kendilerini gösterir.

Herkesin evinde veya işyerinde sıklıkla su kaçakları başına gelebilir. Önemli  olan bu durumlarda mantıklı kararlar verebilmektir Bu tür sorunlar karşısında mülk sahiplerinin veya görevlilerin kendi imkanlarıyla sorunların üstesinden gelmeye çalışması zararlar verebilir. Belli cihazlar olmadan yapılan çalışmalar olumlu sonuçlanmazlar. Bu güya profesyonel çalışan bazı işletmeler içinde geçerlidir. Yeterli ekipmanları olmadan, teknolojiye para ödemeden su kaçağı bulma işine girişip, vatandaşın ev ve işyerlerinde hasara, fuzuli masrafa yol açmaktadırlar.

Oysa teknolojiyi yakından takip eden Ersoylar Tesisat gibi sektörün öncü firmaları başınıza başka bir sıkıntı çıkarmadan su kaçaklarının tespitini dakikalar içerisinde teknolojinin verdiği imkan ve olanaklarla yapabilmekte ve sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilmektedir.

Firmamız İstanbul’da yaşayan müşterilerine bir telefon mesafesinde olup, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasında yer alan ekipleri aynı gün sorunun yaşandığı adrese ulaşarak müdahale edebilecek donanımlara sahip bulunmaktadır. Su kaçağı belirtileri ve çözümü konusunda firmamız su kaçağı bulma sorunlarını bu alanda en gelişkin cihazlarla, hızlı, pratik ama aynı zamanda kaliteli şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Su tesisatındaki problemler eski binalarda sık çıkar. Bunun nedeni zamanla ömrü tükenen su taşıma sistemlerinde meydana gelen deformasyondur. Unutmamalıdır ki su aşındırıcı bir madde özelliği taşımakta, dev kayaları, taşları bile oyabilmektedir. Suyun ve zamanın bu özelliğine karşı koyabilecek bir madde neredeyse yoktur.  Bu deformasyona binanın zamanla başka bölümlerinde meydana gelen eskime nedeniyle oluşan tahribata da yol açıp bu da su sistemlerine zarar vererek kaçaklara, sızıntılara yol açabilmektedir. Bunun dışında ülkemizde kentsel dönüşümle hız kazanan inşaat sektöründe de fiyat rekabeti ve müteahhitlerin maksimum kar hırsı yüzünden kalitesiz malzeme kullanımı da su kaçağı sorunlarına neden olmaktadır. Kalitesiz malzemelerin su tesisatında kullanım değeri yoktur, sürekli sorun çıkarmaktadırlar. Ayrıca tazyikli su basıncı, tıkanmalar nedeniyle oluşan hazarları da su kaçağı problemlerinin sebepleri arasında sayabiliriz. Bu ve benzer durumlarda vakit kaybetmeden sorun çözü bulunmalıdır.

Çünkü uvarlarınızda çatlamaya, kararmaya bu tür problemler yol açabilmektedir. Hatta faturalarınızın fahiş miktarlarda olmasına yol açmaktadır. Hepsi bir yana komşunuza ve binaya da zarar göstermekte, bu yüzden birçok insan komşularıyla mahkeme kapılarına düşmekte, yetmedi sorunu zamanında çözüp başkalarının zarar görmesine engel olmadığı gerekçesiyle tazminat cezalarına mahkum edilebilmektedirler.

Firmamız İstanbul Seyrantepe’de su kaçağı bulma, tespiti servisimizle hizmetinizdeyiz. İstanbul Kağıthane’ta su kaçağı tespiti ve bulmak için hizmete hazır beklemekteyiz. İstanbul Avcılar ’de su tesisatı arazıları, servisleriyle hizmetinizdedir. İstanbul’un her yanına hizmet veren yaygın servi ağı vardır. Bir telefonunuzla ekiplerimiz adresinize yönlendirilecektir. Bu alanda en gelişkin cihaz akustik dinleme cihazıyla su kaçağı tespit ettikten sonra, ustalarımız kısa süren bir çalışmayla hasarlı bölümü onararak evinizi, işyerinizi tekrar çalışılabilir ya da oturulabilir hale getireceklerdir. Uygu fiyata yapılan bu çalışmalardan ve firmamızdan memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir