TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI SERGİSİ AÇILDI

18 Nisan 2018 Çarşamba, 22:15

Atik Soner Alanlı Korgan/Ordu’nun Korgan İlçesine bağlı Çayırkent Mahallesinde bulunan Çayırkent Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.

Açılışı yapılan Tübitak 4006 Bilim Fuarı sergi açılışı tam bir şölen havasında geçti. Düzenlenen sergi açılışına Korgan ilçe Kaymakamı Faruk Doğru, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Korgan Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Selman Bilgü, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nazım Aslaner, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Köklükaya, Ordu Arge Koordinatörü ve TÜBİTAK gözlemcisi Mevlüt Erdem, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarı ve birçok davetli katıldı. 

Yapılan sergi açılışında birbirinden güzel 13 proje sergilendi. En çok ilgiyi
1. Nem Seviyesine Göre Bitki Sulama ve Sms Uyarısı
2. Araç Mesafe Ölçümü
3. Sesli Araç Kontrolü
4. Fen Koridoru
5. Besin Piramidi
Projeleri gördü. 

Bilim fuarı öğrencilerimizin genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladı. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fizik alanından 4 proje, Türk dili ve edebiyatından 1 proje ,Bilişim ve yazılım teknolojilerinden 3 proje, Biyolojiden 3 proje, coğrafyadan 1 proje, kimyadan 1 proje olmak üzere toplam 

13 projeyi, 32 öğrenci, 5 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular .Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını büyük mesafe kaydettiler.

Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen gençlerin ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilecekleri ve her biri, birer bilim adamı olarak ülkemiyi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir diye düşündüler. Korgan ilçe Kaymakamı Faruk Doğru,

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Korgan Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Selman Bilgü, okuldan ayrılmadan önce sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tek tek tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika