Türkiye Erken Seçime Gidiyor

20 Nisan 2018 Cuma, 19:40

Ordu’nun Gölköy İlçe İyi Parti Başkanı Ünal Yılmaz ,Türkiye erken seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini 24 haziran olarak açıkladı. Ardından ise Meral Akşener’in partisi İyi Parti seçime girebilecek mi sorusu merak konusu oldu. Ve Meral Akşener’den seçim açıklaması geldi. İyi Parti seçime girebilecek mi?Meral Akşener, İyi Pariti’nin 24 Haziran 2018’de yapılacak seçimlere katılmak için şartları yerine getirdiğini söyledi.

Yılmaz MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önerdiği 24 Haziran’da erken seçim gerçekleşti İYİ Parti’nin seçime giremeyeceğini söyledi. Yılmaz, “İYİ Parti’nin büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül’de dolduruyor” dedi.Yılmaz 24 Haziran 2018 seçimin gerçekleşmesi durumunda İYİ Parti’nin seçime giremeyeceğini öne süren Yılmaz , “Seçim kanunu diyor ki, bir partinin seçime girebilmesi için en az 41 ilde örgütlenmiş olması lazım. Daha sonra büyük kurultayını yapmış olması lazım. Ve büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül’de dolduruyor. Seçimler 24 Haziran 2018 gerçekleşti İYİ Parti seçime katılamaz.

diyen Devlet Bahçeli ‘Biz İYİ Parti olmadan seçime girmek istiyoruz’ diyor” ifadelerini kullandı.İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik Karabulut ve yönetim Kurulu Üyeleri İYİ Parti Gölköy ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Karabulut,Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut,İyi parti her şart altında yapılacak seçimlere girecektir. Bundan herkes emin olsun. Ama partimizden endişe duyanlar da bu endişelerine devam etsinler. Çünkü İYİ parti bu ülkeye adaleti, hukuku, insan haklarını ve refahı getirmeye kararlı.Bu hedeflerimizin önünde kimse duramayacak. İYİ Parti’nin, bir siyasal partinin seçimlere girmesi için gereken tüm yasal şartları yerine getirdiğini ifade eden Tevfik Karabulut, “Seçime girmemizi hiç bir güç engelleyemez” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika