TÜRKİYE SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI ORDU’DA YAPILACAK 

05 Aralık 2016 Pazartesi, 19:58

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasının 14-15 Ocak tarihleri arasında Ordu’da yapılacağını belirtti.Ordu İlimizin spor kenti olması yolunda başlattığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” 2016 yılında Ordu’da Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin ve Belediye Başkanlarımızın destekleri ile marka olacak şampiyonalar gerçekleştirildi. Yine 2017 yılında da Ordu’nun spor kenti olma yolunda da büyük organizasyonlara ev sahipliği yapması için çalışmalarımızı başlatmıştık. Bunlarda meyvesini vermeye başladı. İlk olarak Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasının İlimizde yapılması kesinleşti. 14-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak

u23-erkekler-grekoromen-gures-turkiye-sampiyonasi-samsun-4Türkiye şampiyonasına Olimpiyatlarda madalya alan Taha Akgül, Selim Yaşar ve Soner Demirtaş katılacaktır. Dolayısıyla Türkiye’nin en büyük şampiyonalarından biri sayılabilecek bu şampiyonanın Ordu’muzda yapılacak olması gerçekten çok büyük önem kat ediyor. Güreş Ordu’muzda en çok sevilen spor dallarından biridir. Sekiz ilçemizde şu an aktif olarak güreş yapılıyor ve alt yapıdan müthiş bir güreşçi ordusu geliyor milli takım için. Şampiyonanın Ordu’da yapılıyor olması sporcularımızın hedeflerini büyültecek ve de Ordu ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır. Çünkü her organizasyon ilimize 500 bin ila bir milyon lira arasında gelir sağlamış oluyor. Bu tür organizasyonlarla İlimiz daha da gelişmiş olacaktır. Türkiye şampiyonasını Ordu’ya veren Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın Musa Aydın’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyorum.

cw2fue3wuae8wz1Çünkü bu organizasyon bizim için çok önemliydi. Türkiye’nin deniz üzerinde ki tek havalimanı Ordu’muz da. İlimizin prestij projelerinden birisi yine aynı şekilde Ordu doğal güzellikleri yeşili mavisi ile gelenleri mest eden bir ildir. Bizde gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı planlıyoruz. Ben bu organizasyona Ordu olarak herkesten destek bekliyorum. Bu zamana kadar yapılmış Türkiye şampiyonaların da en iyi şampiyona olmasını arzu ediyoruz. Ordu’muza da bu yakışır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika