ÜNYE’DE ANA BORU HATTINDAKİ ARIZA KISA SÜREDE ONARILDI

29 Mayıs 2017 Pazartesi, 22:11

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri Ünye İlçe merkezinin ana isale hattında meydana gelen deformasyona müdahale etti. 32 saat aralıksız süren çalışmalar sonucunda içme suyu hattı planlı bir şekilde onarılarak yaşanması muhtemel daha büyük bir arızanın önüne geçildi.


Ünye ilçe merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve saniyede 400 litre suyun akışını sağlayan ana isale hattının Cevizdere mevkiinde bulunan 1000’lik duktil borusunda deformasyon meydana gelmişti.

Ana hat üzerinde oluşan bu deforme sık sık arızalara sebep vererek su kesintilerine neden olmaktaydı. 24.05.2017 tarihinde arızanın ve deformasyonun boyutunun büyümesinden dolayı hemen OSKİ ekipleri olay yerine intikal etti.


YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA OLASI YAŞANABİLECEK SU KESİNTİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
Hat çapının büyüklüğü ve basıncın yüksek olmasından dolayı profesyonel bir ekip kurularak 32 saat boyunca gece ve gündüz aralıksız çalışılarak arızaya son verildi.

Her aşaması titizlikle sürdürülen çalışmalar sonucunda hattın yıpranmış ve deforme görmüş bölümleri çelik borular ve özel yapılmış ek parçalar ile değiştirilerek olası yaşanabilecek su kesintilerinin önüne geçildi.

OSKİ ekiplerinin planlamaları doğrultusunda yoğun ve özverili bir şekilde çalışılarak Ünye’de ana içme suyu isale hattına yeniden su verildi. İmalat ve kazı çalışmaları esnasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sorun çözüme kavuşmuş oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika