Ünye’de Gönül Dostları Türk Sanat Müziği Korosu ‘na Vatandaş’dan Büyük İlgi

28 Nisan 2018 Cumartesi, 09:18

Ali Yazan Ordu/ Ordu’nun Ünye İlçesi Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün “Gönül Dostları” korosu, bu yıl 2.sini düzenledikleri “Bir Sevdadır Bahar” konseriyle izleyicileri mest etti.Halil Efendi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen konserde, “Gönül Dostları” korosu,

Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği ve Türk Hak Müziği eserlerini seslendirdi. Konser izleyicilerden tam not aldı.

Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen konsere Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin güney başta olmak üzere daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile sanatseverler katıldı.

Ender Eyüpoğlu şefliğinde 28 kişiden oluşan koro konserinde solo ve koro eserlere yer verdi.

İki bölüm halinde sunulan konserde rast, kurdi, uşşak ve hicaz makamlarından eserler seslendirildi. Katılımın üst seviyede olduğu konserdeki musikilere zaman zaman seyirciler de eşlik etti.

Programın sonunda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney koro şefi Ender Eyüpoğlu’na plaket verdi. Gece plaket verilen bir diğer isim ise Gönül Dostları grubunu kuran neyzen Ahmet Aydın oldu.

Ünye Gönül Dostları Türk Sanat Müziği Korosu ‘na Vatandaş’dan Büyük İlgi
Konser ve halk eğitim merkezinin çalışmaları hakkında bilgi

veren merkezin Müdür Yardımcısı Muammer Coşkan, “halk eğitim merkezi olarak bu tür sanatsal faaliyetlerimiz sürmektedir.

Ancak tek sorunumuz mekan sorunudur. Çünkü yaptığımız çalışmaları sahneleyeceğimiz özel mekanlar var ancak bu da mali külfet doğuruyor.

Ünye’nin acilen Kültür Merkezine ihtiyacı var.

 

Arkadaşlarımız çok güzel bir konser sahneye koydular. Buna hazırlık sürecinde ise yine mekan sorunu yaşandı. Kültür merkezi tamamlanmış olsaydı çalışmalarımızı ve konserimizi orada verme imkanı bulacaktık.

Özel mekanlar düğün salonu konsepti ile yapıldığı için konserlerde akustik de önemli bu nedenle Kültür Merkezinin yapılması ile bu sorun da ortadan kalkmış olacak” diye konuştu.

Ünye’nin Acilen Kültür Merkezine İhtiyacı Var.Gönül kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ünye “Gönül Dostları” Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği, Türk Halk Müziği ve Popüler Müzik alanında büyümeye ve güzel insanlarının bu alanda ki ihtiyacını gidermeye adaydır.

Türk Müziğine gönül vermiş, gönül dostu olmak isteyen hemşerilerimizi buradan açık davet ediyoruz.Gönül kapımız hepinize açıktır, Sormadan girin lütfen, diye konuştu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika