Vali Seddar Yavuz Mahalle Sakinlerinin Dertlerini Sıkıntılarını İhtiyaçlarını Ve Taleplerini Dinledi

30 Kasım 2017 Perşembe, 17:27
Vali Seddar Yavuz, vatandaşlarla yaşadıkları mahallelerde bir araya gelerek, taleplerini, şikayetlerini ve dertlerini dinlemek, yaşadıkları mahallenin sorunları, ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla başlattığı “Halkla Buluşma” etkinliğinin ikincisini gerçekleştirdi.Altınordu ilçesinin Bucak ve Subaşı mahallesinde yaşayan vatandaşlarla, Şehit Doğan Gökbulut İlkokulu’nun toplantı salonunda bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, mahalle sakinlerinin dertlerini, sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini dinledi.

Halkla buluşmayı, halkın sorunlarını, sıkıntılarını dinlemeyi, temel prensip olarak gördüklerini, bu amaçla da mahallelerdeki uygun mekanlarda vatandaşların Valiliğe ve diğer kurumlara gelmesine gerek kalmadan sorunları, ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla böyle bir toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Mahalle buluşmalarının ikincisini gerçekleştiriyoruz.
Daha önceki yapmış olduğumuz toplantıda çok sayıda vatandaşla buluşma fırsatı oldu. Bundan sonra da düzenli olarak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin katılımıyla vatandaşlarımızla mahallelerinde buluşmaya özen göstereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin en önemli hususlardan bir tanesi de halk buluşmalarını gerçekleştirilmesidir.
Biz de halkımızın sorunlarını bizatihi ayağına giderek, halkımızı evlerini ziyaret ederek, mahallelerinde buluşarak, çözülmesi noktasında üzerimize düşen görevi icra etmeye çalışıyoruz. İlçelerde kaymakamlarımız zaman zaman bu tür toplantıları icra ediyorlar. Biz de Valilik olarak bu buluşmaları gelenek haline getiriyoruz. Valilikte halk günleri düzenlediğimiz gibi, mahallelere de giderek halkımızla bir araya geliyoruz” dedi.
Vatandaşların sorunlarını çözmek için gayret sarf ettiklerini dile getiren Vali Yavuz, “Ülkemiz maalesef büyük bir kuşatma altında. Saldırıları her gün görüyorsunuz. Bu saldırıları bertaraf edebilmenin en iyi yolu birlik, beraberlik ve kardeşlikten geçiyor. Bu günler, bir ve beraber olmanın, birbirimizi sevmenin, desteklemenin, en önemli olduğu günlerdir. Tabi bunu yapabilmemiz için, önce vatandaşlarımızın sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Bu şehirde kimse kimsesiz kalmamalı, kimse çaresiz olmamalı. Devletin bütün imkanları, Valiliğin, kaymakamlıkların yani merkezi idarenin taşra teşkilatı altındaki kurumların, mahalli idarelerimizin yani belediyelerimizin, vatandaşlarımıza hizmetlerini en iyi şekilde sunma gayreti içinde olmaları gerekiyor. Bizler de bu maksatla buradayız” diye konuştu.
“Halkla Buluşma” toplantılarında, vatandaşlar tarafından iletilen sorun, şikayet ve taleplerin takipçisi olduğunu da ifade eden Vali Yavuz, “Toplantılarda, vatandaşlarımız tarafından dile getirilen konuları sürekli takip ediyorum. Bize iletilen sorunların, şikayetlerin, taleplerin ne kadar çözülmüş diye. Çok büyük miktarda çözüme kavuşan sorun, şikayet ve talep var. Bundan dolayı da memnunum. Katkı sunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, belediyelerimize teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Vali Seddar Yavuz, yaptığı açılış konuşmasından sonra “Halkla Buluşma” toplantısına katılan vatandaşların önce mahallelerinde karşılaştıkları sorunları, sıkıntıları dinledi.
 Daha sonra vatandaşların kendilerini ilgilendiren sorun, şikayet ve taleplerini dinleyen Vali Seddar Yavuz, toplantıda hazır bulunan kurum müdürlerine talimat vererek, iletilen şikayet ve taleplerin çözüme kavuşturulmasını istedi.
“Halkla Buluşma” toplantısında, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz ile bazı daire müdürleri de hazır bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika