Yaşama Yol Ver

14 Aralık 2016 Çarşamba, 12:14

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet sunan İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve UMKE personeli, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası kapsamında vatandaşlara yönelik tanıtım ziyaretleri düzenledi.Ordu Devlet Hastanesi, Ünye Devlet Hastanesi, Fatsa Devlet Hastanesini ziyaret eden ekipler, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin hangi durumlarda aranacağı, adres verirken nelere dikkat edileceği, ambulansa yol vermenin gerekliliği gibi konularda bilgi verdi. Bin 300 hasta yakınına ulaşılarak tanıtım yapıldı.

thumbnail_20161207_142122Ayrıca hafta kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Ordu Huzurevi ziyaret edilerek, 112 Medya Kampanyası hakkında bilgi verildi.İl Sağlık Müdürü Dr. İsmet Kolomuç; “Acil Sağlık Hizmetleri Haftasında, 112 Acil Sağlık Hizmetleri konusunda vatandaşları bilgilendirdikleri ve özellikle ambulanslara yol verme konusunda farkındalığı arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.Kolomuç, “Sağlık Bakanlığımızın başlattığı ‘Yaşama Yol Ver’ isimli bir proje çalışmamız var.

thumbnail_20161207_104232-2Bu proje kapsamında Ordu’daki 112 acil sağlık hizmetleri ile ilgili vatandaşlarımızı bilinçlendiriyoruz. Bazı araçlar ambulansların peşine takılarak ilerlemeye çalışıyor, kimileri ise ambulansa yol vermiyor. Ordu’da şoförlerimizin çoğu ambulansa yol verme konusunda hassas. Vatandaşlarımızın ambulansa yol verme konusunda daha hassas davranmasını istiyoruz.

thumbnail_20161206_144753Zira hayat kurtarmak için dakikalarla yarışıyor ambulanslarımız. Şunu asla unutmayalım, o ambulansın içinde ya kendimiz ya da bir yakınımız olabilir. Bu bilinçle tepe lambaları açık, sirenleri çalan ambulanslarımıza trafikte yol vererek, yaşama yol verelim” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika