Yavuz Fatsa Halk Eğitimi Merkezini Ziyaret Etti

16 Ocak 2018 Salı, 19:44

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ziyarette bulundu.Beraberinde Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın eşi Türkan Yapıcı ile birlikte Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ziyarette bulunan Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan bayanların yaptıkları eserleri yakından inceledi.

El işleri ve el nakışları kursu, oya işleme, tığ işleme, dantel işleme, file işi, ebru, elde Antep işi, kadın giysileri dikimi, iğne oyası gibi farklı alanlarda açılan kursları gezen Bayan Yavuz, kursiyer bayanlardan yaptıkları el sanatları ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Ziyaret sırasında, çeşitli ülkelerden gelen ve Fatsa’ya yerleşen yabancı kadınlara Türkçe eğitiminin verildiği kursa da uğrayan Selda Yavuz, ”Halk Eğitimi Merkezi’mizde düzenlenen kursa katılarak, Türkçemizi öğrenmeye çalışan yabancı bayanlarımıza yönelik böyle bir kursun düzenlenmesi çok güzel. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yapılan birbirinden güzel ürünleri yakından inceleyen Bayan Yavuz, kursiyerlerin yapmış oldukları ürünleri çok beğendiğini belirterek, “Bayanlarımıza yönelik açılan bu kurslarda gerçekten çok güzel eserler ortaya koyulmuş.

Becerilerini de ortaya koyan bayanlarımız, yaptıkları el sanatları ile aile bütçesine de mutlaka katkı sunacaklardır. Tüm kursiyerlerimizi kutluyor, bu imkanı sunan ve büyük emek harcayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın eşi Türkan Yapıcı ise, ”Sayın Valimizin eşi Selda Yavuz Hanımefendinin Fatsa ilçemize gelerek Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze ziyarette bulunması bizleri sevindirdi.

Kendisine çok teşekkür ediyorum” derken, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı da gösterdiği yakın ilgi ve ziyareti dolayısıyla kursiyerler adına Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz’a teşekkürlerini sundu.Ziyaret sonunda, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri, yaptıkları el sanatlarından Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz’a da takdim ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika