Yavuz İş Dünyasına Yaptığı Ziyaretleri Sürdürüyor

02 Ocak 2018 Salı, 22:07
Vali Seddar Yavuz, yaptığı üretim, sağladığı katmadeğer ve istihdamla Ordu ekonomisine yön veren özel sektör kuruluşlarına yaptığı ziyaretleri sürdürüyor.Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını, işletmeleri, sağlık kurumlarını daha yakından tanımak, üretim faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi almak, moral desteğinde bulunmak amacıyla özel sektör kuruluşlarını ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, bugün de ziyaretlerini sürdürdü.
Doğuş Çay Ordu Paketleme Fabrikasını Ziyaret Etti
Bu kapsamda, ilk ziyaretini Ordu Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Doğuş Çay Fabrikasına yapan Vali Seddar Yavuz, burada Doğuş Çay Ordu Fabrika Müdürü Hamit Mamati tarafından karşılandı.Ziyarette, Vali Seddar Yavuz’a, Doğuş Çay’ın üretim serüveni ile ilgili bir sunum yapıldı. 1985 yılında kurulan fabrikanın yatırımlara ilk olarak dökme çay olarak başladığını anlatan Doğuş Çay Ordu Fabrika Müdürü Hamit Mamati, ”Rize’deki 5 üretim fabrikamızda ve Ordu’daki paketleme fabrikamızda, lezzetini Karadeniz’den alan bu taze çaylar, yüksek teknolojiyle harmanlanıyor ve Türkiye’nin dört bir yanına doğru yola çıkıyor. Çay sektöründe dünyanın en modern teknolojisiyle donatılmış bir tesise sahibiz. Tüketicimize kaliteli ürünler sunuyoruz. 17 ülkeye fiilen ihracat yapıyoruz ve Ordu fabrikamızda 210 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.
Doğuş Çay’ın Ordu fabrikasının sağladığı istihdam ve yarattığı katma değerle Ordu ekonomisine önemli katkıda bulunan sanayi kuruluşlarından birisi olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, ”Bir marka yaratmak ve o markayı sürdürebilmek çok önemli. Uluslararası alanda rekabet edebilecek yeni alanlar, yeni markalar oluşturmak gerekiyor. Dünyada, ülkelerin gayrisafi milli hasılası kadar cirosu olan firmalar, şirketler var. Bizim de küresel çapta marka haline gelmiş firmalarımızın, şirketlerimizin olması lazım. Şu anda Ordu’da ikinci Organize Sanayi Bölgesini yapıyoruz. OSB’lerin yapımını çok önemsiyoruz. Kamulaştırma bedellerini de ödemeye başladık ve 1 yıl içinde kamulaştırma işlemlerini tamamlamayı planlıyoruz. Ordu’ya yatırım yapmak isteyen çok sayıda müteşebbislerimiz var. Sizlerin de bir talebi olması halinde yardımcı olmaya hazırız. Ordu ekonomisine katkı sağlayacak, istihdam yaratacak her türlü girişimi destekleyeceğiz” diye konuştu.Doğuş Çay Ordu Fabrika Müdürü Hamit Mamati, ziyareti ve yakın ilgisi dolayısıyla Vali Seddar Yavuz’a teşekkür etti.
Turnagaz LPG Dolum Tesislerini Ziyaret Etti
İkinci ziyaretini Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetini sürdüren Turnagaz firmasının Ordu dolum tesisine gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Engin ve satış sorumlusu Emrah Güler tarafından karşılandı.Turnagaz firmasının, Gesan Yatırım ve Ticaret A.Ş. adıyla bir aile şirketi olarak 1981 yılında, Turnasuyu mevkiinde kurulduğunu belirten Abdulkadir Engin, Turnagaz firmasının kurumsallaşarak, her geçen yıl büyüdüğünü, Türkiye’de bulunan 77 dağıtım şirketi arasında 13. sırada bulunduklarını söyledi ve yaklaşık 50 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.Vali Yavuz, ”Ordu’nun yerli markalarından birisi olan Turnagaz firması, ilimiz ekonomisinin lokomotiflerinden birisi. İlimizde hizmet veren sanayi kuruluşlarımızın, işletmelerimizin gelişmesi, büyümesi ve adını duyurması bizlere gurur vermektedir. Valilik olarak işadamlarımızın her zaman yanındayız” dedi ve Turnagaz Ordu Dolum Tesisine yaptığı ziyareti tamamladı.
Özel Ordu Sevgi Hastanesini Ziyaret Etti
Vali Seddar Yavuz, Turnagaz Ordu Dolum Tesisini ziyaretinin ardından, Özel Ordu Sevgi Hastanesine ziyarette bulundu.Özel Ordu Sevgi Hastanesi Başhekimi Dr.Halil Alagöz, Hastane Müdürü Dr.Aygen Laçin ve hastane yönetimi tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz, hastane hizmetleri hakkında bilgi aldı ve bir taleplerinin olup olmadığını sordu.Hastanede tedavi gören hastalara ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Vali Seddar Yavuz, hastaneden ayrıldı.
Özel Ordu Umut Hastanesini Ziyaret Etti
Vali Seddar  Yavuz’un, özel sektör kuruluşlarını ziyaret programının son durağı, Özel Ordu Umut Hastanesi oldu. Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, Başhekim Dr.Ahmet İlhan Çakır ve Başhekim Yardımcısı Dr.Kadir Şahna  tarafından karşılanan Vali Yavuz, hastane yönetimi ile bir süre sohbet ederek, hastane içerisinde bulunan poliklinikler, günlük hasta sayıları, hastane yatak kapasitesi ve hastalara verilen hizmetler hakkında bilgiler  aldı.Ziyaretin kendilerini çok memnun ettiğini belirten Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, “400 çalışanımızla birlikte Ordu halkına daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.Vali Seddar Yavuz, iş dünyasına yaptığı ziyaretleri önümüzdeki günlerde de sürdürecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika