Yavuz Okul Ziyaretinde Bulundu

11 Ocak 2018 Perşembe, 20:17
Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyarette bulundu.
Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın eşi Türkan Yapıcı’nın da eşlik ettiği ziyarette, Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz öğretmen ve öğrencilerle biraraya geldi.
670 kız öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü 32 derslikli okulda, önce öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Selda Yavuz, “Eğitim camiamızın neferleri değerli öğretmenlerimiz” diyerek, başladığı konuşmasında, “Çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi, geleceğinin şekillenmesinde emeğiniz çok büyük. Kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz ve giyiminizden, tutum ve davranışlarınıza kadar çocuklarımızın rol modelisiniz. Eğitim camiası olarak sizlere minnettarız” dedi ve öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, sıkıntı, talep ve önerilerini dinledi.
Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz daha sonra, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda öğrencilerle biraraya geldi.
“Sizinle bir Vali eşi olarak değil, bir anne olarak konuşuyorum” diyen Selda Yavuz, ”Hepinizin gözlerindeki ışığı görüyorum ve sizleri en güzel yerde görmek istiyorum. Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, geleceğe emin adımlarla yürüyen, başarılı birer meslek sahibi olacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Başarılı olmak için planlı, programlı çalışmanın önemine vurgu yapan Bayan Yavuz, ”Zamanınızı iyi değerlendirin, boşa geçirmeyin, çok okuyup kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışın. Kul hakkı yememeye, haramdan uzak durmaya gayret gösterin” diyerek, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.
Programın son bölümünde öğrenciler, Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz’a merak ettikleri soruları yönelttiler. Kendisine yöneltilen tüm sorulara içtenlikle yanıt veren Bayan Yavuz, öğrencilerle kurduğu sıcak ve samimi sohbetiyle büyük alkış aldı.
Selda Yavuz, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesindeki programının ardından, doğuştan otistik, yürüyemeyen ve konuşamayan 38 yaşındaki Derya Becioğlu’nu evinde ziyaret etti.
Anne Zeliha Becioğlu’na geçmiş olsun dileğini ileten Bayan Yavuz, aileyle bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu ve “Kapımız sizlere her daim açıktır. Her zaman yanınızdayız” dedi.
Zeliha Becioğlu, ziyaret dolayısıyla çok memnun olduğunu belirterek, ”Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz Hanımefendinin evimize kadar gelerek bizlere ziyarette bulunması çok ince bir davranış. Mutlu olduk ve çok sevindik. Kızımın hastalığı ile yıllardır mücadele ediyoruz. Hanımefendinin yakın ilgisi ve güleryüzü dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Incoming search terms:

  • Vali yavuzun esi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika