Yavuz Şehit Ailesine Şehadet Belgesi’ni Takdim Etti

23 Aralık 2017 Cumartesi, 19:29

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte, 16 Kasım 2017 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın ailesini ziyaret ederek, ‘Şehadet Belgesi’ni takdim etti.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın annesi Nurcan ve Babası Birol Kabakkaya’ya başsağlığı ve sabır dileyerek, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca gönderilen ‘Şahadet Belgesi’ ve ‘Hizmet Anısı’nı takdim eden Vali Seddar Yavuz, “Bugün Sefa şehidimizin kutsal emaneti ailesiyle beraberiz. Vatan ve millet sevgisiyle dolu Sefa kardeşimizi ebedi aleme uğurlarken, rahmeti rahmana kavuşurken, hem kendisi, hem ailesini, hem Ordu’yu, hem de milletimizi onurlandırmış, şereflendirmiştir. Rabbim hepimize böylesine hayırlı evlatlar nasip etsin ve hiç birimizi ne kendisini, ne evladını bu dünyada mahcup etmesin” diye konuştu.

“Konuşmak zor biliyorum. Böylesine mübarek kardeşlerimiz sayesinde, bu topraklarda huzur içinde yaşıyoruz” diyen Vali Yavuz, ”Bu vesileyle şehidin kutsal emaneti olan ailesine bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz.

Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin temsilcisi sıfatıyla, TSK tarafından düzenlenen şehadet belgesini teslim etmiş olduk. Biz her zaman ailemizin emrindeyiz. Her daim yanındayız. Bir kardeşimizi rahmeti rahmana uğurladık ama Birol abimizin ve Nurcan ablamızın 80 milyon evladı oldu. Bunu böyle bilmelerini özellikle arzu ederim. Bundan sonra da her daim, her fırsatta birlikte olmaya özen göstereceğiz. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.


‘Şehadet Belgesi’ takdim ziyaretinde, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolunay Başer, Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan da hazır bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika