Yavuz Sosyal Amaçlı Ziyaretlerini Sürdürüyor

06 Aralık 2017 Çarşamba, 18:10

Sosyal amaçlı ziyaret ve etkinliklerini sürdüren Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, bugün de engelli ve ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret etti.İlk ziyaretini Subaşı mahallesinde, eşi ve 3 çocuğu ile birlikte ikamet eden Naciye Bayrak’a yapan Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, ailenin sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

İkinci ziyaretini geçimlerini engelli yakını aylığı, bakım aylığı ve şartlı eğitim yardımı ile sağlayan Ayşe-Haluk Köse çiftinin evine yapan Selda Yavuz, aileyle sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi.Tedavi gören çocukları olduğunu ifade eden Ayşe Köse, Bayan Yavuz’a ziyaretinden ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Aileye geçmiş olsun dileğinde bulunan Bayan Yavuz, ”Her zaman sizlerin yanındayız. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi.Üçüncü ziyaretini Cumhuriyet mahallesinde yalnız başına yaşamını sürdüren 79 yaşındaki Necmiye Özcan’ın evine yapan Bayan Yavuz, yıllar önce eşini kaybeden Necmiye Özcan ile sohbet ederek, bir talebinin olup olmadığını sordu.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun olduğunu ve ilk kez evine bir Vali Eşinin geldiğini söyleyen 79 yaşındaki Necmiye Özcan, “Sıkıntılarımızı dinleyen Sayın Valimizin eşi Selda Hanıma çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. İlginiz beni çok duygulanırdı ve mutlu etti” dedi.

Engelli ve ihtiyaç sahibi aileleri ziyareti kapsamında son ziyaretini yaşlı aylığı ile geçimini sağlayan 75 yaşındaki Sevgi Zengin’in evine yapan Selda Yavuz, eşini kaybettikten sonra hayatını sürdürmeye çalışan yaşlı kadının hal ve hatırını sorarak, bir isteğinin olup olmadığını sordu.Her fırsatı değerlendirerek, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret etmeye özen gösterdiğini ifade eden Selda Yavuz, ”Toplumun dezavantajlı kesimini olusturan vatandaşlarımıza Devletin yardım elini uzatmaya çalışıyoruz. İhtiyaçlarını yerinde tespit etmeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika